Administrátor, 01. 01. 2016

Cena Nadačního fondu Jaroslava Heyrovského pro Doubravku!

V Ústavu fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského AV ČR v Praze 8 proběhlo ve středu 16. prosince 2015 každoroční slavnostní udílení Cen Nadačního fondu Jaroslava Heyrovského vybraným středoškolským studentům z celé České republiky. Ceny letos převzalo 11 vítězů a vybraných laureátů českých studentských předmětových a tvůrčích soutěží, které vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Ceny předali zástupci pořádajících institucí, tedy Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR, Nadačního fondu Jaroslava Heyrovského a Národního institutu pro další vzdělávání MŠMT.

Prestižní ocenění převzala i absolventka Gymnázia Zikmunda Wintra Doubravka Požárová (na fotografii stojící druhá zleva), která přivezla v létě stříbrnou medaili z mezinárodní biologické olympiády v Dánsku. Po ceně Premium Bohemiae jde o další významné ocenění naší loňské absolventky.

Podporou českých talentovaných studentů se Nadační fond Jaroslava Heyrovského snaží naplnit vědecký i lidský odkaz prof. Jaroslava Heyrovského. Slavnostní předávání je každoročně načasováno k výročí jeho narození (20. 12. 1890). Na konci roku 2015 tedy uplynulo 125 let od doby, kdy se narodil první český nositel Nobelovy ceny.

Doubravce gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!Copyright 1833-2018 • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
23.-24.
DUB
Republikové finále ve florbale SŠ
24.
DUB
Krajská přehlídka SOČ
24.
DUB
Pohár Josefa Masopusta
25.
DUB
Klasifikační porada pro 4. ročníky
25.
DUB
Krajské kolo FO (kat. B, C, D)
27.
DUB
Poslední zvonění
30.
DUB
Ředitelské volno
7.
KVĚ
Ředitelské volno