Mgr. Lenka Hejdová, 30. 03. 2016

Další literární úspěchy našich studentů

Komenský a my

14. ročník celostátní literární, výtvarné a znalostní soutěže Komenský a my v Brandýse nad Orlicí má své vítěze. Za kategorii C  se zúčastnila i naše škola dvěma eseji na téma Odvaha, hrdinství a statečnost. Sandra Halmlová i Filip Horák ze septimy v celostátní konkurenci obsadili přední místa.

Sandra Halmlová dosáhla na první místo svou prací o tom, že statečnost a odvahu můžeme pozorovat už u malých dětí, ačkoli není jasné odkud se bere. Filip Horák za své zamyšlení o tom, zda je větší odvaha pustit se za lepším životem na vratkém člunu, nebo přijímat lidi odlišných zvyklostí, kultury a náboženství, zvláště po té, co jsme svědky incidentů v Německu, Francii a dalších zemích, získal Cenu hejtmana Pardubického kraje. Dvě prestižní ceny v této kategorii ukazují, že naši studenti jsou schopni obstát i ve velké konkurenci  a rozhodně se neztratí!

 


Příběh hlavy

Město Třeboň, odbor kultury a cestovního ruchu, pořádalo v průběhu akce Třeboň poetická i literární soutěž s tématem Příběh hlavy. Sešlo se celkem 115 prací z různých míst republiky, např. z Berouna, Bělé pod Bezdězem, Hradce, Kaplice, Kladna, Benátek nad Jizerou i z Prahy.  Všechny námi zaslané práce skončily v TOP 20 a dokonce se dvě umístily na předních místech. Celou soutěž vyhrála Eliška Lenochová z tercie a na druhém místě skončila Markéta Macáková z kvarty.

 Copyright 1833-2018 • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
28.
KVĚ
Neviditelná výstava (C3A))
29.
KVĚ
Zdravotní školení (O6)
29.
KVĚ
Chemická konference s Přírodovědeckou fakultou
29.
KVĚ
Okresní kolo Pythagoriády
30.
KVĚ
Náhradní termín obhajob ročníkových prací (C3A, C3B, O7)
30.
KVĚ
Předávání maturitních vysvědčení
31.
KVĚ
Deadline pro druhé konzultace ročníkových prací (C2A, C2B, O6)
31.
KVĚ
Národní park České Švýcarsko (C3AB)
5.
ČVN
Hrdličkovo muzeum (CŠ
5.
ČVN
Hrdličkovo muzeum (C3B)
6.-8.
ČVN
Krušné hory (C3A)
7.
ČVN
Karlštejnsko (C2B, O5)
13.
ČVN
Schůzky rodičů budoucích prvních ročníků
25.
ČVN
Závěrečná klasifikační porada (14:00)
27.
ČVN
Kostelec (C2A, C3A)