Mgr. Lenka Hejdová, 30. 03. 2016

Další literární úspěchy našich studentů

Komenský a my

14. ročník celostátní literární, výtvarné a znalostní soutěže Komenský a my v Brandýse nad Orlicí má své vítěze. Za kategorii C  se zúčastnila i naše škola dvěma eseji na téma Odvaha, hrdinství a statečnost. Sandra Halmlová i Filip Horák ze septimy v celostátní konkurenci obsadili přední místa.

Sandra Halmlová dosáhla na první místo svou prací o tom, že statečnost a odvahu můžeme pozorovat už u malých dětí, ačkoli není jasné odkud se bere. Filip Horák za své zamyšlení o tom, zda je větší odvaha pustit se za lepším životem na vratkém člunu, nebo přijímat lidi odlišných zvyklostí, kultury a náboženství, zvláště po té, co jsme svědky incidentů v Německu, Francii a dalších zemích, získal Cenu hejtmana Pardubického kraje. Dvě prestižní ceny v této kategorii ukazují, že naši studenti jsou schopni obstát i ve velké konkurenci  a rozhodně se neztratí!

 


Příběh hlavy

Město Třeboň, odbor kultury a cestovního ruchu, pořádalo v průběhu akce Třeboň poetická i literární soutěž s tématem Příběh hlavy. Sešlo se celkem 115 prací z různých míst republiky, např. z Berouna, Bělé pod Bezdězem, Hradce, Kaplice, Kladna, Benátek nad Jizerou i z Prahy.  Všechny námi zaslané práce skončily v TOP 20 a dokonce se dvě umístily na předních místech. Celou soutěž vyhrála Eliška Lenochová z tercie a na druhém místě skončila Markéta Macáková z kvarty.

 Copyright 1833-2018 • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
21.
LIS
Olympiáda z ČJL pro nižší stupeň
22.
LIS
Planetárium Plzeň (O1)
22.
LIS
Olympiáda z dějepisu
22.
LIS
Florbal - starší dívky
23.
LIS
pIšQworky
28.
LIS
Den otevřených dveří GZWR
30.
LIS
Drážďany (jednodenní předvánoční zájezd)
30.
LIS
Deadline pro 4. konzultaci ročníkové práce (O7, C3AB)
30.
LIS
Deadline soutěže Novoročenka školy
3.
PRO
Deadline pro podání přihlášky k maturitě
4.
PRO
KMD: Cizinec (Divadlo Na Fidlovačce)
5.
PRO
Mikuláš na GZW
14.
PRO
Deadline pro odevzdání ročníkové práce (O7, C3AB)