Mgr. Lenka Hejdová, 30. 03. 2016

Další literární úspěchy našich studentů

Komenský a my

14. ročník celostátní literární, výtvarné a znalostní soutěže Komenský a my v Brandýse nad Orlicí má své vítěze. Za kategorii C  se zúčastnila i naše škola dvěma eseji na téma Odvaha, hrdinství a statečnost. Sandra Halmlová i Filip Horák ze septimy v celostátní konkurenci obsadili přední místa.

Sandra Halmlová dosáhla na první místo svou prací o tom, že statečnost a odvahu můžeme pozorovat už u malých dětí, ačkoli není jasné odkud se bere. Filip Horák za své zamyšlení o tom, zda je větší odvaha pustit se za lepším životem na vratkém člunu, nebo přijímat lidi odlišných zvyklostí, kultury a náboženství, zvláště po té, co jsme svědky incidentů v Německu, Francii a dalších zemích, získal Cenu hejtmana Pardubického kraje. Dvě prestižní ceny v této kategorii ukazují, že naši studenti jsou schopni obstát i ve velké konkurenci  a rozhodně se neztratí!

 


Příběh hlavy

Město Třeboň, odbor kultury a cestovního ruchu, pořádalo v průběhu akce Třeboň poetická i literární soutěž s tématem Příběh hlavy. Sešlo se celkem 115 prací z různých míst republiky, např. z Berouna, Bělé pod Bezdězem, Hradce, Kaplice, Kladna, Benátek nad Jizerou i z Prahy.  Všechny námi zaslané práce skončily v TOP 20 a dokonce se dvě umístily na předních místech. Celou soutěž vyhrála Eliška Lenochová z tercie a na druhém místě skončila Markéta Macáková z kvarty.

 Copyright 1833-2019 • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
21.
DUB
Neděle velikonoční
22.
DUB
Pondělí velikonoční
23.
DUB
Botanická exkurze (C1AB, O5)
24.
DUB
Otevřená hodina němčiny
25.
DUB
Křivoklátská sovička
26.
DUB
Poslední zvonění
26.
DUB
Předání vysvědčení studentům tříd C4A, C4B a O8
29.
DUB
Krajské kolo Fyzikální olympiády kat. B, C, D (vyšší gymnázium)
29.-30.
DUB
Ředitelské volno
30.
DUB
Krajská přehlídka SOČ (Kutná Hora)
30.
DUB
Krajské kolo Chemické olympiády
1.
KVĚ
Svátek práce
2.
KVĚ
Maturity: Didatické testy MAT, ANJ
3.
KVĚ
Maturity: Didatické testy CJL, NEJ, FRJ, SPA, RUJ
6.
KVĚ
Maturity: Didatický test MAT+
8.
KVĚ
Den osvobození od fašismu
17.
KVĚ
Celostátní kolo Astronomické olympiády
20.
KVĚ
Ústní maturitní zkoušky