Administrátor, 26. 09. 2016

Nasedat na kůně a mačkat, mačkat…Roztomilá čeština pracovnice solného dolu Salzbergwerk Berchtesgaden v překladu znamenala, že si máme nasednout obkročmo na lavice turistického minivláčku a stěsnat se k sobě. V černých kombinézách jsme se na tomto komickém vozítku odkodrcali do útrob hor, ve kterých se stále ještě ve velkém těží „bílé zlato.“ Byla to rozhodně jedna z nejzajímavějších částí zájezdu. Ale vezměme to popořádku. 

Dva dny strávené v Salzburgu, Berchtesgadenu a v okolí jezera Königsee se vydařily díky počasí i díky programu.

První den jsme věnovali prohlídce Salzburgu – rezidenčnímu městu salzburských arcibiskupů. Budeme si pamatovat, kde se narodil a ve kterém dalším domě žil W. A. Mozart, že místem, kde je dobré začít s prohlídkou města, je zámeček Mirabell s překrásnými zahradami, že i v Salzburgu mají most pro zamilované, kde čas od času musejí technické služby ucvakat obrovskou tíhu stovek visacích zámků. Město jako na dlani jsme si prohlédli z pevnosti Die Festung Hohensalzburg. Na návštěvníky z Čech jsou tu už zvyklí, audioprůvodce v češtině tu není žádný problém.  Mimo plán jsme ještě stihli zajet do hangáru č. 7 na salzburském letišti. Do originální  budovy se podařilo umístit vzácnou sbírku leteckých strojů, patřících společnosti Red Bull, resp. její letecké odnoži Flying Bulls. Následovala občerstvovací pauza a povinný nákup mozartových koulí pro rodiče, přátele a známé.

Druhý den jsme se přesunuli jen malý kousek vedle - do Německa. V plánu byl Obersalzberg – prominentní sídlo představitelů nacistického režimu. Odtud nás z parkoviště vyvezly místní autobusy (jiné tam nesmí) k výtahu, který vede na Kehlsteinhaus – Hitlerovo Orlí hnízdo. Komu se ještě pořád pletou pojmy Obersalzberg  - Berchtesgaden – Kehlstein a Orlí hnízdo, podívá se na video a bude mít jasno...

Výlet jsme završili již v úvodu zmíněnou prohlídkou solných dolů. Jízda na klouzačkách, plavba lodí po podzemním jezírku, světelné projekce a také český výklad  způsobily, že nám těch 90 minut v podzemí uteklo velmi rychle. Mimochodem – prohlídka vede také pod hranicí Německa s Rakouskem. Čas se nachýlil k poslednímu bodu programu – jízdě po jezeře Königsee k poutnímu kostelíku St. Bartholomä a zpět. Klidná a čistá hladina jezera obklopená zalesněnými kopci působila jako balzám na všechny znavené cestovatele…viděli jsme hezký kousek světa.

                 Za všechny účastníky

      Jana Suková, Kateřina Kozlerová, Hedvika Kindlová

 


FOTOGALERIE

2016 - Salzburg, Orlí hnízdo a Königsee
Copyright 1833-2018 • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
28.
KVĚ
Neviditelná výstava (C3A))
29.
KVĚ
Zdravotní školení (O6)
29.
KVĚ
Chemická konference s Přírodovědeckou fakultou
29.
KVĚ
Okresní kolo Pythagoriády
30.
KVĚ
Náhradní termín obhajob ročníkových prací (C3A, C3B, O7)
30.
KVĚ
Předávání maturitních vysvědčení
31.
KVĚ
Deadline pro druhé konzultace ročníkových prací (C2A, C2B, O6)
31.
KVĚ
Národní park České Švýcarsko (C3AB)
5.
ČVN
Hrdličkovo muzeum (CŠ
5.
ČVN
Hrdličkovo muzeum (C3B)
6.-8.
ČVN
Krušné hory (C3A)
7.
ČVN
Karlštejnsko (C2B, O5)
13.
ČVN
Schůzky rodičů budoucích prvních ročníků
25.
ČVN
Závěrečná klasifikační porada (14:00)
27.
ČVN
Kostelec (C2A, C3A)