Mgr. Renata Rédlová, 07. 12. 2016

Nejlepší mluvčí jedou do Štrasburku!

Někteří žáci z tříd C3A, C3B a O7 se 1. 12. 2016 zúčastnili simulace zasedání městského zastupitelstva v Rakovníku. Tato akce vznikla z podnětu organizace Mladí demokraté a konala se podruhé na našem okrese.

Celému zasedání předcházela 3. 11. 2016 debata s panem starostou JUDr. Pavlem Jenšovským a přednáška o komunální politice. Debata byla velmi příjemná, dozvěděli jsme se plno zajímavých informací jak o Rakovníku, tak o fungování politiky ve městě. Poté následovala přednáška, která byla vedena Jakubem Černým (naším simulovaným starostou během zasedání). Přednáška byla velmi poutavá a věřím, že pro nás všechny přínosná.

1. prosince se uskutečnila simulace zasedání. Celá akce probíhala v prostorách rakovnické radnice. Simulace se zúčastnily čtyři pětičlenné týmy, které simulovaly politické strany. Tři týmy byly z našeho gymnázia a jeden z novostrašeckého gymnázia. Hned na začátek nám byly rozdány různé materiály - usnesení, jednací řády či plány města. A pak přišlo na řadu samo zasedání. Celkem jsme projednali čtyři usnesení, která se týkala parkování na Husově náměstí, rozšíření hazardu ve městě, prostranství na Sekyře a opravy letního kina. Poté přišlo velmi kladné hodnocení, byly rozdány certifikáty a vyhlášeni čtyři nejlepší mluvčí, kteří tím získali možnost jet do francouzského Štrasburku na prohlídku Evropského parlamentu. Zasedání jsme si všichni velmi užili a budeme rádi, když se podobné akce budeme moci znovu zúčastnit.

Nikola Horníková, C3B
Foto: Eva Hůlová, O8


FOTOGALERIE

Simulace zastupitelstva


 Copyright 1833-2019 • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
25.-1.
ÚNO
BŘE
Jarní prázdniny
1.
BŘE
Deadline pro podání přihlášky ke studiu
13.
BŘE
KMD JUNIOR: Lucerna - český mýtus (Divadlo v Dlouhé)
18.
BŘE
KMD: Perfect Days (Divadlo Palace)
18.
BŘE
HMCH: Forenzní analýza