Mgr. Renata Rédlová, 07. 12. 2016

Nejlepší mluvčí jedou do Štrasburku!

Někteří žáci z tříd C3A, C3B a O7 se 1. 12. 2016 zúčastnili simulace zasedání městského zastupitelstva v Rakovníku. Tato akce vznikla z podnětu organizace Mladí demokraté a konala se podruhé na našem okrese.

Celému zasedání předcházela 3. 11. 2016 debata s panem starostou JUDr. Pavlem Jenšovským a přednáška o komunální politice. Debata byla velmi příjemná, dozvěděli jsme se plno zajímavých informací jak o Rakovníku, tak o fungování politiky ve městě. Poté následovala přednáška, která byla vedena Jakubem Černým (naším simulovaným starostou během zasedání). Přednáška byla velmi poutavá a věřím, že pro nás všechny přínosná.

1. prosince se uskutečnila simulace zasedání. Celá akce probíhala v prostorách rakovnické radnice. Simulace se zúčastnily čtyři pětičlenné týmy, které simulovaly politické strany. Tři týmy byly z našeho gymnázia a jeden z novostrašeckého gymnázia. Hned na začátek nám byly rozdány různé materiály - usnesení, jednací řády či plány města. A pak přišlo na řadu samo zasedání. Celkem jsme projednali čtyři usnesení, která se týkala parkování na Husově náměstí, rozšíření hazardu ve městě, prostranství na Sekyře a opravy letního kina. Poté přišlo velmi kladné hodnocení, byly rozdány certifikáty a vyhlášeni čtyři nejlepší mluvčí, kteří tím získali možnost jet do francouzského Štrasburku na prohlídku Evropského parlamentu. Zasedání jsme si všichni velmi užili a budeme rádi, když se podobné akce budeme moci znovu zúčastnit.

Nikola Horníková, C3B
Foto: Eva Hůlová, O8


FOTOGALERIE

Simulace zastupitelstva


 Copyright 1833-2018 • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
19.
LIS
Exkurze - Prazdroj (O8)
19.
LIS
Život na stromě - projekt pro MŠ (O6)
20.
LIS
Přehlídka škol v KC
20.
LIS
Exkurze - Prazdroj (C4AB)
21.
LIS
Olympiáda z ČJL pro nižší stupeň
22.
LIS
Planetárium Plzeň (O1)
22.
LIS
Olympiáda z dějepisu
22.
LIS
Florbal - starší dívky
23.
LIS
pIšQworky
28.
LIS
Den otevřených dveří GZWR
30.
LIS
Drážďany (jednodenní předvánoční zájezd)
30.
LIS
Deadline pro 4. konzultaci ročníkové práce (O7, C3AB)
30.
LIS
Deadline soutěže Novoročenka školy
3.
PRO
Deadline pro podání přihlášky k maturitě
4.
PRO
KMD: Cizinec (Divadlo Na Fidlovačce)
5.
PRO
Mikuláš na GZW
14.
PRO
Deadline pro odevzdání ročníkové práce (O7, C3AB)