Mgr. Ludmila Karolová, 10. 05. 2017

Nikola Horníková vyhrála SOČku a postoupila na národní přehlídku!


Jednoho mlhavého, studeného a deštivého rána se sešla čtveřice studentů s vystrašenými výrazy na vlakovém nádraží, kde na ně s úsměvem čekala vedoucí výpravy – paní profesorka Karolová. Cíl cesty byl všem jasný – Střední průmyslová škola stavební a obchodní akademie města Kladna. Žádný student však nezamýšlel změnu našeho gymnázia za kladenskou střední školu. Toho dne se konala krajská přehlídka Středoškolské odborné činnosti.

Poté, co vlak s menším zpožděním dorazil na kladenské nádraží, se naše pětice vydala svižným krokem na místo konání. O tom, že naše tempo bylo opravdu vražedné, svědčily i puchýře na nohou některých z nás. Naštěstí se nám podařilo dorazit včas.

Obdrželi jsme osvědčení o účasti na krajském kole SOČ a vydali se do auly na oficiální zahájení. Atmosféra byla skvělá, moderátorka zahájení hýřila vtipem a komise, které se nám postupně představily, působily velmi milým dojmem.

A pak to nastalo. Každý z nás se odebral do učebny, kde se konala jeho obhajoba. Všichni jsme měli možnost shlédnout obhajoby ostatních účastníků přehlídky a díky tomu jsme získali plno nových poznatků z velmi různorodých oborů. Komise byly velmi příjemné a snažily se pomoci všem účastníkům zbavit se nejistoty.

Poté nastala pauza, během které došlo k vyhodnocení výsledků a udělování míst. To však byl úkol našich komisí - my jsme měli chvilku volna, během které jsme se vydali na oběd, prohlídli si krásy města Kladna a nakonec se všichni sešli – jako na začátku – v aule střední školy. Nastalo vyhlašování.

Naší skupince se nakonec podařilo obsadit jedno první místo s postupem do celostátní přehlídky SOČ, konkrétně v oboru Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času. Pro každého z nás to však byla obrovská a velmi kladná zkušenost, kterou všem doporučujeme. Vyzkoušíte si, jaké to je vystupovat a obhajovat svou práci před odbornou porotou, která je v mnoha případech špičkou ve svém oboru. Ačkoliv jsme se všichni báli, nikdo z nás nakonec nelitoval, že se na tuto cestu plnou dobrodružství vydal.

Poznámka administrátora:
Tento pěkně ale skromně napsaný článek jednou z účastnic neprozrazuje konkrétní výborné výsledky našich studentů:

Jméno Obor Název práce Umístění
Nikola  Horníková Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času Vliv subžánrů metalové hudby na lidské emoce v porovnání s klasickou hudbou 1. místo
a postup
na národní přehlídku
Borek
Požár
Fyzika Světlo se zaměřením na holografii 4. místo
Eliška
Volfová
Biologie Stanovení bílkoviny v moči za pomoci různých metod v terénu 4. místo
Kristýna
Kůsová
Teorie kultury, umění a umělecké tvorby Reklama; tvorba reklamního spotu 6. místo

  Copyright 1833-2018 • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
21.
LIS
Olympiáda z ČJL pro nižší stupeň
22.
LIS
Planetárium Plzeň (O1)
22.
LIS
Olympiáda z dějepisu
22.
LIS
Florbal - starší dívky
23.
LIS
pIšQworky
28.
LIS
Den otevřených dveří GZWR
30.
LIS
Drážďany (jednodenní předvánoční zájezd)
30.
LIS
Deadline pro 4. konzultaci ročníkové práce (O7, C3AB)
30.
LIS
Deadline soutěže Novoročenka školy
3.
PRO
Deadline pro podání přihlášky k maturitě
4.
PRO
KMD: Cizinec (Divadlo Na Fidlovačce)
5.
PRO
Mikuláš na GZW
14.
PRO
Deadline pro odevzdání ročníkové práce (O7, C3AB)