Administrátor, 23. 06. 2017

O cestě black metalu do moravských Boskovic


V Boskovicích proběhlo mezi dny 16. - 18. června celorepublikové (a tedy poslední) kolo SOČ. Já jsem se ho zúčastnila a teď bych Ti o něm měla něco říci. Tak tady to je. Přeji Ti příjemné čtení :-)
Ráda bych Ti nejdříve pověděla o tom, co mě překvapilo a potěšilo nejvíce. Byli to lidé, které jsem tam potkala. Ať už to byli vědci, profesoři, kandidát na prezidenta (ano, Drahoš), či moji spolusoutěžící. Měla jsem možnost setkat se s neuvěřitelně inspirativními a zajímavými lidmi, z nichž se někteří stali mými přáteli.

Atmosféra tohoto kola je velmi zvláštní. Máš sice možnost poznat se blíže s ostatními soutěžícími, poznat více porotu a užít si třeba výlety, ale zároveň Tě celé tři dny doprovází obrovský strach, že se něco pokazí – bude Ti přeskakovat hlas, nebudeš vědět, co říkat nebo naopak toho řekneš až moc.

SOČ má 18 oborů. Já jsem byla v oboru číslo 14. – Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času. V tomto oboru (a nejen v něm) byly úžasné práce – například o homosexualitě, bipolární poruše, ale i takové, které se zabývaly ,,pamlskovou‘‘ vyhláškou nebo třeba módním průmyslem.

Aby to nebylo vše jen vážné, měli jsme každý možnost jet na výlet, jít do kina nebo třeba do bazénu. A po sobotě, která byla plná obhajob, se také většina z nás rozhodla prozkoumat Boskovice i z jiného úhlu pohledu – barů je tam opravdu mnoho :-). V těch se mnozí z nás setkali s porotci a měli možnost si s nimi popovídat v uvolněnější a přátelštější atmosféře, než panovala při obhajobách.

A teď už se blížím k části, na kterou se těším nejméně. A tím je vyhlašování a prozrazení výsledků. Poučila jsem se z chyby, kterou jsem udělala v minulém článku a přiznám se sama :-). Se svojí prací, která nesla název ,,Vliv subžánrů metalové hudby na lidské emoce v porovnání s klasickou hudbou‘‘ jsem se umístila na třetím místě. A možná, že vzhledem k rozsahu článku jsi až sem nedočetl a já se tak nemusím červenat :-)

Poslední odstavcem bych ráda poděkovala lidem, kteří mi s prací pomáhali a bez kterých bych na SOČ nikdy nešla. Jsou jimi především Mgr. Ludmila Karolová a Mgr. Hana Prachařová (ta se postupně z role oponenta mé ročníkové práce stala konzultantem mé práce SOČ :-)). Také bych ráda poděkovala (a omluvila se) všem, kteří se zúčastnili mého experimentu (který obnášel více než hodinový poslech metalu a klasiky, doprovázený vyplňováním dotazníku o pocitech při poslechu dané skladby a měřením tepů). A také všem, kteří mi s mojí prací pomohli jakkoli jinak. A pokud jsi dočetl až sem, pak děkuji i Tobě :-)

Nikola Horníková, C3B


Poznámka administrátora:
Kromě třetího místa získala Nikola na celostátní přehlídce SOČ také Cenu MŠMT, Cenu hostitelské školy VOŠ a SŠ Boskovice a města Boskovic a Cenu CZ.NIC


 Copyright 1833-2018 • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
14.
PRO
Deadline pro odevzdání ročníkové práce (O7, C3AB)
18.
PRO
Exkurze do Muzea hygieny (O3)
18.
PRO
Planeta Země (10:45 - 12:25)
19.
PRO
Exkurze Praha (O4)
19.
PRO
Vánoce s fyzikou na FEL ČVUT
21.
PRO
Sami sobě
24.
PRO
Štědrý den
25.
PRO
První svátek vánoční
26.
PRO
Druhý svátek vánoční
1.
LED
Nový rok
3.
LED
První školní den v novém roce