Ing. Kamil Březina, 25. 09. 2017

Oslavy 65. výročí VŠCHT v Praze

Naše partnerská Vysoká škola chemicko-technologická v Praze v těchto dnech oslavila 65 let své samostatné existence. Bohatý program pro veřejnost proběhl v sobotu 23. 9. v obou hlavních budovách VŠCHT i jejich okolí.

V pátek 22. 9. v 16 hodin se uskutečnilo slavnostní zahájení oslav, spojené s předáváním Medailí Emila Votočka. Toto ocenění uděluje rektor VŠCHT Praha vynikajícím osobnostem, které se svou odbornou nebo veřejnou činností zasloužily o rozvoj chemie a dalších oborů na VŠCHT Praha. Slavnostního zahájení se zúčastnila řada tuzemských osobností na čele s předsedkyní Akademie věd ČR prof. Evou Zažímalovou, rektory vysokých škol, zástupců ministerstev a ředitelů partnerských akademických ústavů a firem. Pozvánku na tuto výjimečnou událost obdrželo od rektora VŠCHT prof. Karla Melzocha i naše gymnázium, za které byli na slavnostním zahájení oslav přítomni vyučující chemie Ing. Kamil Březina a dvě nadané studentky ze třídy C3A Monika Lavičková a Aneta Šilhavá.

O tom, jaké vstřícnosti a exkluzivity se naší škole ze strany VŠCHT dostalo, svědčí fakt, že v posluchárně mezi pozvanými hosty byla při slavnostním aktu naše dvě děvčata z C3A jediná z řad středoškolských studentů. VŠCHT, děkujeme. Aneto a Moniko, děkujeme. O tom, jak přátelská, srdečná a laskavá atmosféra v pátek odpoledne a večer na VŠCHT v Praze panovala a jak to všem osobnostem slušelo, se můžete přesvědčit na fotografiích. :-)


FOTOGALERIE

Oslavy 65. výročí VŠCHT
Copyright 1833-2018 • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
18.
PRO
Exkurze do Muzea hygieny (O3)
18.
PRO
Planeta Země (10:45 - 12:25)
19.
PRO
Exkurze Praha (O4)
19.
PRO
Vánoce s fyzikou na FEL ČVUT
21.
PRO
Sami sobě
24.
PRO
Štědrý den
25.
PRO
První svátek vánoční
26.
PRO
Druhý svátek vánoční
1.
LED
Nový rok
3.
LED
První školní den v novém roce