Mgr. Hedvika Kindlová, 27. 11. 2017

Jedeme do Skotska! Jedete s námi?

Milí studenti, prostřednictvím ankety jste rozhodli, že na konci letošního školního roku vyrazíme do Skotska!
Jedete s námi? Hlaste se v kabinetě 119 již od pondělí 27. 11. 2017 :)


Malebné Skotsko (CK PROTRAVEL)
Cena: 11800,- Kč


Program:

1. DEN: ODJEZD Z ČR
Odjíždět budeme od budovy školy ve večerních hodinách.

2. DEN: CESTA DO NIZOZEMSKA, AMSTERDAM, TRAJEKT DO VELKÉ BRITÁNIE
Autobusem pojedeme přes Německo do Nizozemska. Dopoledne se zastavíme na krátkou procházku v Amsterdamu. Projdeme se centrem města, kolem kostela Oude Kerk a na náměstí Dam. Projedeme se lodičkou po grachtech a odpoledne přejedeme do přístavu Ijmuiden. Nalodíme se na trajekt a přes Severní moře poplujeme do severní Anglie. Noc strávíme ve čtyřlůžkových kajutách.

3. DEN: BAMBURGH CASTLE, LINLITHGOW, FALKIRK WHEEL
Dopoledne připlujeme do přístavu Newcastle. Po vylodění vyrazíme severním směrem do Skotska. Krátce se zastavíme u hradu Bamburgh Castle, kde se projdeme po nedaleké pláži a písečných dunách. Odpoledne si uděláme procházku u renesančního paláceLinlithgow Palace, rodiště Marie Stuartovny. V podvečer se zastavíme u technické pozoruhodnosti Falkirk Wheel. Jedná se o zdymadlo spojující dva plavební kanály s rozdílnou úrovní hladin. Večer dojedeme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a odpočineme si.

4. DEN: STIRLING CASTLETHE TROSSACHS
Po snídani odjedeme na prohlídku pevného královského hradu Stirling Castle, který střeží bránu do Highlands. Poté přejedeme do malebné oblasti The Trossachs, která je krajinou zbojníka Rob „Roye“ MacGregora a spisovatele Waltera Scotta. Podnikneme hodinový výlet stoletým parníkem Sir Walter Scott po překrásném jezeře Loch Katrine. V podvečer krátce zastavíme u hradu Doune Castle, kde se natáčel film „Hledání svatého grálu“ humoristické skupiny Monty Python. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.

5. DEN: RANNOCH MOORGLENCOELOCH NESS
Po snídani se vydáme severozápadním směrem a přes největší skotské vřesoviště Rannoch Moor přejedeme do oblasti Glencoe. Jedná se o nejslavnější a možná nejkrásnější skotské údolí, které má ovšem temnou a krvavou historii. Krátce se zastavíme ve Fort Williamu u soustavy zdymadel Neptune´s Staircase na Kaledonském kanálu s vyhlídkou na Ben Nevis, nejvyšší horu Skotska. Odpoledne navštívíme romantickou zříceninu Urquhart Castle na břehu jezera Loch Ness. Cestou zpět na ubytování projedeme horským masivem Grampian Mountains. Večer se unavení vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si o svých zážitcích.

6. DEN: EDINBURGHROSSLYN CHAPEL
Po snídani si prohlédneme hlavní město Skotska Edinburgh, které údajně patří k nejkrásnějším městům světa. Společně navštívíme královský hrad se skotskými korunovačními klenoty a po prohlídce hradu se projdeme po Royal Mile, kde prozkoumáme chrám St. Giles. Projdeme do parku s nádhernými výhledy na hrad i na nákupní třídu Princess Street a budeme mít možnost nakoupit si suvenýry. Odpoledne přejedeme na předměstí Edinburghu a prohlédneme si bohatě zdobenou a mnoha legendami opředenou Rosslyn Chapel. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a potrénujeme skotský přízvuk, který jsme během pobytu ve Skotsku získali.

7. DEN: GRETNA GREENHOUSESTEADS
Po snídani odjedeme do Anglie. Nejprve se krátce zastavíme na hranicích ve vesničce Gretna Green, kde se nachází známé kovářství. Projedeme kolem Hadrian´s Wall a prohlédneme si římskou vojenskou pevnost Housesteads. Odpoledne dojedeme do přístavu Newcastle, nalodíme se na trajekt a přeplujeme zpět do Nizozemí. Opět budeme ubytováni v kajutách, kde si odpočineme.

8. DEN: NÁVRAT DO ČR
Ráno připlujeme do Amsterdamu a s potřebnými zastávkami na protažení a toalety projedeme přes Německo zpět do České republiky. Zpět ke škole přijedeme ve večerních hodinách.

V CENĚ JE ZAHRNUTO

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • zpáteční trajekt Ijmuiden – Newcastle
  • 2x ubytování na trajektu ve čtyřlůžkových kajutách s příslušenstvím
  • 4x ubytování v anglických rodinách, 4x snídaně, 4x večeře, 4x oběd formou balíčku
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO

  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 15,- EUR a 70,- GBP / studenti a 15,- EUR a 50,- GBP / děti do 16 let)

 

 Copyright 1833-2019 • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
26.
ČVN
Neviditelná výstava (C1AB)
26.
ČVN
Výměna učebnic (O1 - O4)
26.-27.
ČVN
Třídnické hodiny, exkurze
26.
ČVN
Mezitřídní projekt C3B a O2 s přespáním ve škole
28.
ČVN
Předání vysvědčení