Mgr. Ivana Brabcová, 11. 04. 2018

Beseda s nevidomým

 

Třídy O1, O2, O3 a O4 se zúčastnily besedy s nevidomým Michalem. Žáci O1 mu ve výtvarné výchově vyrobili plastické obrázky zvířat a on zkoušel poznávat, co na obrázku je. Děti si samy mohly zažít, jak obtížné je poznávat neznámé předměty bez pomoci zraku.

Takto o besedě potom v hodině občanské výchovy psali primáni:

"Ve středu 28.3. nás navštívil Michal Simon. Vyprávěl nám o životě slepců a ukazoval nám pomůcky. Nahlédli jsme do slabikáře a seznámili se s Braillovým písmem. Předčítal nám úryvky z různých knih. Ukazoval nám knížky s obrázky, ale i mluvící teploměr. Všem se beseda líbila a těšíme se na další."

"Navštívil nás nevidomý Michal Simon z Olomouce. Michal nám vyprávěl o životě nevidomých a ukázal nám různé věci, které slepým pomáhají v životě. Například nám představil velmi hlučný teploměr. Dále s sebou měl různé knížky v Braillově písmu, slepeckou hůl a krabičku na léky. Měl i slepecký metr a mluvící mobil. Nejvíce zábavné však bylo pípátko na hrnek. Tohle všechno nás zaujalo a hodně věcí jsme si i vyzkoušeli."

Děkujeme Majdě a Kateřině Jirkovským, že nám besedu zařídily a celé dopoledne se o Michala vzorně staraly.Copyright 1833-2018 • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
23.-24.
DUB
Republikové finále ve florbale SŠ
24.
DUB
Krajská přehlídka SOČ
24.
DUB
Pohár Josefa Masopusta
25.
DUB
Klasifikační porada pro 4. ročníky
25.
DUB
Krajské kolo FO (kat. B, C, D)
27.
DUB
Poslední zvonění
30.
DUB
Ředitelské volno
7.
KVĚ
Ředitelské volno