Mgr. Táňa Holubová, 07. 05. 2018

Naši studenti zabodovali v okresním kole Matematické olympiády


Dne 17. dubna 2018 se na Gymnáziu Zikmunda Wintra v Rakovníku konalo okresní kolo Matematické olympiády kategorie Z6, Z7 a Z8. Pro postup do okresního kola musejí žáci základních škol a odpovídajících tříd osmiletého gymnázia správně vypočítat alespoň čtyři příklady z domácího kola, které obsahuje celkem šest úloh. Z naší školy postoupilo celkem osm studentů. Předvedli, že jejich početní vědomosti a dovednosti jsou na pěkné úrovni.

V kategorii Z6 soutěžilo celkem 26 žáků. Naši školu reprezentovali v této kategorii 3 žáci ze třídy O1 - Adam Bretšnajder, Robin Kindl a Šimon Váhala. Všichni jmenovaní získali dostatečný počet bodů a obsadili pozice úspěšných řešitelů.

V kategorii Z7 soutěžilo celkem 19 žáků. Z naší školy se zúčastnili 2 žáci ze třídy O2 - Václav Láska a Jiří Žák. Václav Láska dosáhl svým výkonem na pozici nejvyšší, umístil se na 1. místě.

V kategorii Z8 soutěžilo celkem 17 žáků. Z naší školy postoupili 3 žáci ze třídy O3 – Jonáš Fischer, Klára Voříšková a Matěj Soukup. Klára Voříšková získala nejvyšší počet bodů a obsadila krásné 1. místo. Hned za ní se umístil Jonáš Fischer, který získal 2. – 3. místo.

Všem našim studentům blahopřejeme k velmi pěknému umístění a děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy.Copyright 1833-2018 • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
21.
LIS
Olympiáda z ČJL pro nižší stupeň
22.
LIS
Planetárium Plzeň (O1)
22.
LIS
Olympiáda z dějepisu
22.
LIS
Florbal - starší dívky
23.
LIS
pIšQworky
28.
LIS
Den otevřených dveří GZWR
30.
LIS
Drážďany (jednodenní předvánoční zájezd)
30.
LIS
Deadline pro 4. konzultaci ročníkové práce (O7, C3AB)
30.
LIS
Deadline soutěže Novoročenka školy
3.
PRO
Deadline pro podání přihlášky k maturitě
4.
PRO
KMD: Cizinec (Divadlo Na Fidlovačce)
5.
PRO
Mikuláš na GZW
14.
PRO
Deadline pro odevzdání ročníkové práce (O7, C3AB)