Mgr. Martina Voříšková, 25. 10. 2018

Dva postupy do krajského kola Logické olympiády

 
Logické olympiády
, soutěže pořádané Mensou ČR, se v naší republice letos zúčastnilo téměř 62 000 žáků a studentů, probojovat se do krajského kola bylo tedy opět mimořádně náročné. Přesto se to dvěma našim studentům podařilo :)

V kategorii C (pro studenty středních škol) dosáhl fantastického výsledku Vilém Gutvald  ze sexty. Jeho celorepublikový kvantil 99.42 říká, že jen asi půl procenta soutěžících v republice bylo ještě lepší. Do padesátky postupujících se probojoval výborným výsledkem (kvantil 95.41) také Martin Benda ze septimy.

V kategorii B (pro žáky ZŠ a nižšího gymnázia) se našim studentům přilepila malinko smůla na paty, protože hned tři z nich navzdory vynikajícímu výsledku skončili těsně za postupující padesátkou. Jsou to Klára Voříšková z kvarty (celorepublikový kvantil 97.16), Jan Chalupa ze sekundy (celorepublikový kvantil 96.76) a Robin Kindl ze sekundy (celorepublikový kvantil 93.04). Nevadí, příště se to určitě podaří :)

Logické olympiády se letos zúčastnil rekordní počet soutěžících nejen v republice, ale také na GZWR a my blahopřejeme všem dvaceti našim studentům od primy až po ty nejstarší. I když třeba nevyhráli nad ostatními, vyhráli nad  svojí pohodlností, leností či strachem z neúspěchu. Potrápili svůj mozek a on jim to v dobrém vrátí :)

Viléma a Martina čeká již 2. listopadu 2018 krajské kolo, které se  tradičně uskuteční na soukromé škole pro mimořádně nadané děti Open Gate v Babicích. Ještě jednou gratulujeme a držíme palce!

 Copyright 1833-2018 • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
21.
LIS
Olympiáda z ČJL pro nižší stupeň
22.
LIS
Planetárium Plzeň (O1)
22.
LIS
Olympiáda z dějepisu
22.
LIS
Florbal - starší dívky
23.
LIS
pIšQworky
28.
LIS
Den otevřených dveří GZWR
30.
LIS
Drážďany (jednodenní předvánoční zájezd)
30.
LIS
Deadline pro 4. konzultaci ročníkové práce (O7, C3AB)
30.
LIS
Deadline soutěže Novoročenka školy
3.
PRO
Deadline pro podání přihlášky k maturitě
4.
PRO
KMD: Cizinec (Divadlo Na Fidlovačce)
5.
PRO
Mikuláš na GZW
14.
PRO
Deadline pro odevzdání ročníkové práce (O7, C3AB)