Administrátor, 24. 11. 2018

Prodloužený víkend uspěl!

Gymnázium Zikmunda Wintra v pátek 23. 11. hostilo oblastní turnaj pIšQworek. Do Rakovníka se sjelo 10 týmů z celého okresu, aby vybojovaly postup do krajského kola. Nejlépe se dařilo domácím.

Hned, co dorazili poslední opozdilci, vrhli jsme se na úvodní prezentaci a představení partnerů. Poté už nic nebránilo začít hrát! Kapitáni vylosovali jednu ze dvou skupin a vrhli jsme se na 4 dlouhé turnaje v rámci každé skupiny. Do play-off postupovaly 4 týmy ze skupiny, a tak nikdo nechtěl být poslední. Štěstí letos nepřálo Jírkovcům z Integrované střední školy Rakovník, ti se do play-off neprobojovali. Nejmladší účastníci a také jediní účastníci ze základní školy byli Lubeňáci ze ZŠ a MŠ Lubná. Ti se bohužel do play-off také nedostali. Bojovali statečně, neztráceli úsměv na tváři a všechny nás zachránili svým čtverečkovaným blokem, když už se zaplnily všechny herní archy.

Zápasy v play-off už běžely svižněji.  Zeleňákům zasvítila červená a Prodloužený víkend se přiblížil o krok blíž k vítězství. To mezi Partičkou a Los Pišqworkos to bylo napínavější. Zápas skončil remízou, a tak o celkovém vítězství rozhodl duel mezi Petrem Chmelíkem (Los Pišqworkos) a Matějem Melčem (Partička). Po 4 minutách bylo jasno, dál pokračují Los Pišqworkos.  Postup ukořistili také Pišqmundi a SLŠ Křivoklát.

Nyní už se hrálo o medailové pozice a vytoužený postup. Do souboje o první místo postoupil Prodloužený víkend, čímž odsoudil LosPišqworkos k zápasu o bronz. Po remíze mezi Pišqmundy a SLŠ Křivoklát rozhodl Matěj Starý, ze SLŠ Křivoklát, že o postup bojují dál! O samotném prvním místu rozhodoval jeden jediný duel. Štěstí se obrátilo na Prodloužený víkend (Lukáš Hocek, Tadeáš Mašek, Vilém Gutvald, Jarek Požár, Vojtěch Jaroš), který se jako vítěz turnaje těší na cestu z Rakovníka do Prahy na krajské kolo.


 
Další fotografie ZDE

Nikol Hartová
Zdroj: https://www.pisqworky.cz/Copyright 1833-2019 • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
26.-30.
SRP
Přípravný týden, opravné a dodatečné zkoušky
27.
SRP
Zahajovací porada v aule od 10:00 (pro pedagogy)
2.
ZÁŘ
Zahájení nového školního roku
2.
ZÁŘ
Pasování třídy C1B třídou C4B
2.-4.
ZÁŘ
Adaptační kurz O1
2.-4.
ZÁŘ
Podzimní písemné maturitní zkoušky (spádová škola)
3.
ZÁŘ
Pasování třídy C1A třídou C4A
3.
ZÁŘ
C1AB - třídnické hodiny a rozřazovací testy ANJ
4.-6.
ZÁŘ
Adaptační kurz C1AB
5.
ZÁŘ
Pasování třídy O1 třídou O8
5.-6.
ZÁŘ
O1 - třídnické hodiny
23.-25.
ZÁŘ
Sportovní kurz II. (C3AB, O7)