Mgr. Martina Voříšková, 08. 05. 2019

Adam vyhrál krajské kolo Astronomické olympiády!

Adam Bretšnajder ze sekundy se postaral o další mimořádný úspěch našeho gymnázia! V konkurenci více jak 120 soutěžících vyhrál krajské kolo Astronomické olympiády v kategorii GH (6. a 7. třída, prima a sekunda) a svým bodovým ziskem se navíc probojoval mezi 25 nejlepších mladých astronomů z celé republiky, kteří se utkají v kole celostátním.

I další naši soutěžící si vedli skvěle. Jiří Zelenka (C3A) obsadil v nejvyšší, velmi náročné kategorii AB, 2. místo a určitě nemůžeme zapomenout zmínit výkon Olivera Kodyše (O2), Blanky Vaněčkové (O3), Bianky Jirátkové (O1), Anety Matouškové (O1), Tadeáše Peroutky (O1) a Ondřeje Bertiho (O1). Všichni jmenovaní se ve svých kategoriích umístili v přední části výsledkové listiny. I na ně čeká diplom a drobná cena.

Celostátní kolo Astronomické olympiády se bude konat 17. a 18. května v Praze. Kromě samotné soutěže je připraven bohatý doprovodný program (Planetárium, Štefánikova hvězdárna, observatoř v Ondřejově). Adam už se na finále pečlivě připravuje a my mu přejeme mnoho úspěchů a nezapomenutelných zážitků :)

Děkujeme ČVUT Praha za poskytnutí ceny pro vítěze.

 Copyright 1833-2019 • GDPR • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
19.-21.
ZÁŘ
Ekologická olympiáda
23.-27.
ZÁŘ
Sportovní kurz II. (C3AB, O7)
30.
ZÁŘ
KMD: Edith a Marlene (Divadlo pod Palmovkou)
3.
ŘÍJ
Fotografování tříd
14.
ŘÍJ
Geologický blok
16.
ŘÍJ
KMD: Čapek (Rokoko)
16.
ŘÍJ
Přírodovědný klokan