Mgr. Martina Voříšková, 25. 05. 2019

Celostátní kolo Astronomické olympiády: Adam Bretšnajder pátý!Jak jsme vás již informovali, Adam Bretšnajder ze sekundy se svým skvělým výkonem v krajském kole Astronomické olympiády zaředil mezi pětadvacet finalistů kategorie GH. Ti se sešli v polovině května v pražském Planetáriu, aby se utkali v kole celostátním. Součástí ústředního kola AO byl také bohatý doprovodný program. Návštěvá Štefánikovy hvězdárny, dopoledne v observatoři v Ondřejově či projekce filmu Horizon na největší promítací ploše v ČR :)

Adam šel do finálových bojů ze sedmnácté příčky (podle získaných bodů napříč všemi krajskými koly) a tak měl jasno. "Ty dva dny si chci užít na maximum a pozici si vylepšit alespoň o jedno místo", prohlásil s ledovým klidem. To se mu povedlo mnohonásobně! Teoretický test a praktickou část zvládl jako pátý nejlepší a výsledkům nemohl uvěřit ještě dlouho poté, co odešel s diplomem a cenou z pódia Planetária.

Adamovi gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci našeho gymnázia. Ještě jednou posíláme poděkování i ostatním studentům naší školy, kteří se letos AO účastnili :)


Více fotografií v galerii
Copyright 1833-2019 • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
26.-30.
SRP
Přípravný týden, opravné a dodatečné zkoušky
27.
SRP
Zahajovací porada v aule od 10:00 (pro pedagogy)
2.
ZÁŘ
Zahájení nového školního roku
2.
ZÁŘ
Pasování třídy C1B třídou C4B
2.-4.
ZÁŘ
Adaptační kurz O1
2.-4.
ZÁŘ
Podzimní písemné maturitní zkoušky (spádová škola)
3.
ZÁŘ
Pasování třídy C1A třídou C4A
3.
ZÁŘ
C1AB - třídnické hodiny a rozřazovací testy ANJ
4.-6.
ZÁŘ
Adaptační kurz C1AB
5.
ZÁŘ
Pasování třídy O1 třídou O8
5.-6.
ZÁŘ
O1 - třídnické hodiny
23.-25.
ZÁŘ
Sportovní kurz II. (C3AB, O7)