Mgr. Martina Voříšková, 25. 05. 2019

Celostátní kolo Astronomické olympiády: Adam Bretšnajder pátý!Jak jsme vás již informovali, Adam Bretšnajder ze sekundy se svým skvělým výkonem v krajském kole Astronomické olympiády zaředil mezi pětadvacet finalistů kategorie GH. Ti se sešli v polovině května v pražském Planetáriu, aby se utkali v kole celostátním. Součástí ústředního kola AO byl také bohatý doprovodný program. Návštěvá Štefánikovy hvězdárny, dopoledne v observatoři v Ondřejově či projekce filmu Horizon na největší promítací ploše v ČR :)

Adam šel do finálových bojů ze sedmnácté příčky (podle získaných bodů napříč všemi krajskými koly) a tak měl jasno. "Ty dva dny si chci užít na maximum a pozici si vylepšit alespoň o jedno místo", prohlásil s ledovým klidem. To se mu povedlo mnohonásobně! Teoretický test a praktickou část zvládl jako pátý nejlepší a výsledkům nemohl uvěřit ještě dlouho poté, co odešel s diplomem a cenou z pódia Planetária.

Adamovi gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci našeho gymnázia. Ještě jednou posíláme poděkování i ostatním studentům naší školy, kteří se letos AO účastnili :)


Více fotografií v galerii
Copyright 1833-2019 • GDPR • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
21.
ŘÍJ
Přes bariéry s policií (C4AB)
24.
ŘÍJ
Geologický blok
25.
ŘÍJ
Národní muzeum (O5)
28.
ŘÍJ
Státní svátek
29.-30.
ŘÍJ
Podzimní prázdniny
31.-1.
ŘÍJ
LIS
Ředitelské volno
4.
LIS
RP: Deadline pro podání přihlášky (O6, C2A, C2B)
4.
LIS
KMD JUNIOR: Čapek (Rokoko)
5.
LIS
Španělská kultura křížem krážem (O4)
6.
LIS
pIšQworky
13.
LIS
Čtvrtletní pedagogická rada
13.
LIS
Třídní schůzky (16:00)
14.
LIS
Projektový den k oslavám 30. výročí sametové revoluce
18.
LIS
Čtení a psaní poezie ve škole