Mgr. Martina Voříšková, 25. 05. 2019

Celostátní kolo Astronomické olympiády: Adam Bretšnajder pátý!Jak jsme vás již informovali, Adam Bretšnajder ze sekundy se svým skvělým výkonem v krajském kole Astronomické olympiády zaředil mezi pětadvacet finalistů kategorie GH. Ti se sešli v polovině května v pražském Planetáriu, aby se utkali v kole celostátním. Součástí ústředního kola AO byl také bohatý doprovodný program. Návštěvá Štefánikovy hvězdárny, dopoledne v observatoři v Ondřejově či projekce filmu Horizon na největší promítací ploše v ČR :)

Adam šel do finálových bojů ze sedmnácté příčky (podle získaných bodů napříč všemi krajskými koly) a tak měl jasno. "Ty dva dny si chci užít na maximum a pozici si vylepšit alespoň o jedno místo", prohlásil s ledovým klidem. To se mu povedlo mnohonásobně! Teoretický test a praktickou část zvládl jako pátý nejlepší a výsledkům nemohl uvěřit ještě dlouho poté, co odešel s diplomem a cenou z pódia Planetária.

Adamovi gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci našeho gymnázia. Ještě jednou posíláme poděkování i ostatním studentům naší školy, kteří se letos AO účastnili :)


Více fotografií v galerii
Copyright 1833-2020 • GDPR • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
1.
DUB
Úřad práce (C4A, C4B)
3.
DUB
Úniková hra (O1)
7.
DUB
Okresní kolo MO (Z6, Z7, Z8)
8.
DUB
Maturitní písemná práce z CJL
9.
DUB
Velikonoční prázdniny
10.
DUB
Státní svátek
13.
DUB
Pondělí velikonoční
14.
DUB
Krajská přehlídka SOČ (Kutná Hora)
14.-17.
DUB
Přijímací zkoušky
15.
DUB
Preventivní přednáška "Nehodou to začíná" (C2A,C2B,C3A,C3B,O6,O7)
21.
DUB
Krajské kolo FO (kat. B, C, D)
30.
DUB
Maturitní písemná práce z cizích jazyků
1.
KVĚ
Svátek práce