Mgr. Martina Voříšková, 25. 05. 2019

Celostátní kolo Astronomické olympiády: Adam Bretšnajder pátý!Jak jsme vás již informovali, Adam Bretšnajder ze sekundy se svým skvělým výkonem v krajském kole Astronomické olympiády zaředil mezi pětadvacet finalistů kategorie GH. Ti se sešli v polovině května v pražském Planetáriu, aby se utkali v kole celostátním. Součástí ústředního kola AO byl také bohatý doprovodný program. Návštěvá Štefánikovy hvězdárny, dopoledne v observatoři v Ondřejově či projekce filmu Horizon na největší promítací ploše v ČR :)

Adam šel do finálových bojů ze sedmnácté příčky (podle získaných bodů napříč všemi krajskými koly) a tak měl jasno. "Ty dva dny si chci užít na maximum a pozici si vylepšit alespoň o jedno místo", prohlásil s ledovým klidem. To se mu povedlo mnohonásobně! Teoretický test a praktickou část zvládl jako pátý nejlepší a výsledkům nemohl uvěřit ještě dlouho poté, co odešel s diplomem a cenou z pódia Planetária.

Adamovi gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci našeho gymnázia. Ještě jednou posíláme poděkování i ostatním studentům naší školy, kteří se letos AO účastnili :)


Více fotografií v galerii
Copyright 1833-2019 • GDPR • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
13.
PRO
RP: Deadline pro odevzdání práce (O7, C3A, C3B)
13.
PRO
Školní kolo Astronomické olympiády (2. vyuč. hodina ve 111)
18.
PRO
Vánoční besídka v LDN
19.
PRO
Běh pro Afriku
20.
PRO
Sami sobě
6.
LED
První školní den roku 2020