Mgr. Romana Parkmanová, 06. 06. 2019

Sedmihorky – den čtvrtý

Ahoj všichni. Už se nám to krátí. Nálada je pořád skvělá, i když síly ubývají. Včerejší večer se postupně každý z nás naučil ovládat africké bubny a na závěr jsme společně zahráli jednoduché i složité rytmy, až nás ruce bolely. Poté proběhl táborák s opékáním vuřtů a prezentací referátů.

Dnešní den jsme absolvovali program Cestu k vodě, kde jsme měřili pH zdejších pramenů, jejich sílu, tvrdost a léčivé účinky. No prostě jsme si dopřáli trochu wellness ve stylu pana Priessnitze. Nakonec jsme lovili vzácného zástupce korýšů – blešivce potočního, který je bioindikátorem čistých vod. Kromě něho se nám podařilo vylovit i larvu vážky. Pro některé z nás bylo setkání s ní hororovým zážitkem.

Odpoledne nás čekala výprava za kulturním bohatstvím Českého ráje v podobě hradu Valdštejna, kde jsme tentokrát zrealizovali i prohlídku. Odtud jsme se po skupinkách pomocí vlastního orientačního smyslu vydali do kempu. Nebojte se, dorazili jsme všichni. Zítra nás čeká balení zavazadel, nepříjemný úklid, dohledání ztracených věcí a odjezd domů. Tak ahoj zítra večer v Rakovníku.Copyright 1833-2019 • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
26.-30.
SRP
Přípravný týden, opravné a dodatečné zkoušky
27.
SRP
Zahajovací porada v aule od 10:00 (pro pedagogy)
2.
ZÁŘ
Zahájení nového školního roku
2.
ZÁŘ
Pasování třídy C1B třídou C4B
2.-4.
ZÁŘ
Adaptační kurz O1
2.-4.
ZÁŘ
Podzimní písemné maturitní zkoušky (spádová škola)
3.
ZÁŘ
Pasování třídy C1A třídou C4A
3.
ZÁŘ
C1AB - třídnické hodiny a rozřazovací testy ANJ
4.-6.
ZÁŘ
Adaptační kurz C1AB
5.
ZÁŘ
Pasování třídy O1 třídou O8
5.-6.
ZÁŘ
O1 - třídnické hodiny
23.-25.
ZÁŘ
Sportovní kurz II. (C3AB, O7)