Mgr. Dalibor Blažek, 17. 06. 2019

Poznáte svůj vajgl?

Ještě do neděle 23. června máte možnost ve Výstavní síni na radnici navštívit přehlídku prací našeho galerijně školního výtvarného kroužku s názvem Řady.

Asi nepřekvapivě tu jsou k vidění „řady“. Například Maty Granol vystavuje řadu věcí, které neudělal. Primánka Aneta Matoušková představuje svou řadu čtyř ilustrací. Nikol Bičovská zase připravila tematickou řadu křídel. Klára Voříšková pro výstavu vytvořila řadu skvělých akvarelů. Řady lidských nebo zvířecích lebek nakreslila, vylinoryla a vymodelovala Anna Maléřová. Vystavuje s námi i bývalá studentka gymplu Laura Markéta Macháčková. Letos už je žačkou výtvarné školy v Jihlavě, ale v loni byla řádnou členkou kroužku. A protože výstavu pořádáme jednou za dva roky, mohla naši sestavu letos ještě doplnit. Maturantka Emča Spurná se výstavy učastní sérií třech masek a ocenitelné je, že se do příprav výstavy zapojila i přes řadu dalších povinností, které kolem maturity řešila.

Z řady prací Báry Vlčkové „gympláka“ asi nejvíc zaujme dílo „Zákostelní sbírka“. Pouze žák naší školy zná spojitost mezi nedopalky a zákostelím. Dá se vlastně napsat, že na výstavu kroužku svým výtvorem anonymně přispěla i řada dalších žáků školy. Poznají oni svůj výtvor?

Za výtvarný kroužek:
Nikol Bičovská, Anna Maléřová, Dalibor BlažekCopyright 1833-2019 • GDPR • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
21.
ŘÍJ
Přes bariéry s policií (C4AB)
24.
ŘÍJ
Geologický blok
25.
ŘÍJ
Národní muzeum (O5)
28.
ŘÍJ
Státní svátek
29.-30.
ŘÍJ
Podzimní prázdniny
31.-1.
ŘÍJ
LIS
Ředitelské volno
4.
LIS
RP: Deadline pro podání přihlášky (O6, C2A, C2B)
4.
LIS
KMD JUNIOR: Čapek (Rokoko)
5.
LIS
Španělská kultura křížem krážem (O4)
6.
LIS
pIšQworky
13.
LIS
Čtvrtletní pedagogická rada
13.
LIS
Třídní schůzky (16:00)
14.
LIS
Projektový den k oslavám 30. výročí sametové revoluce
18.
LIS
Čtení a psaní poezie ve škole