Mgr. Martina Voříšková, 17. 06. 2019

Když vyhrajete soutěž, aniž víte, že soutěžíte :D

Národních srovnávacích zkoušek společnosti SCIO se každoročně účastní kolem 25 tisíc maturantů, a to samozřejmě včetně těch našich. Pěkný výsledek u zkoušek totiž kromě dobrého pocitu může přinést účastníkům také například automatické přijetí na vysokou školu či alespoň výhody u přijímacích zkoušek.

S tímto vědomím se na zkoušky přihlásil i Tomáš Fencl z letošní oktávy. Vybral si zkoušku Obecné studijní předpoklady a zkoušku Matematika. O tom, že existuje přidružená soutěž, neměl ani tušení! Z testování se vrátil poněkud rozladěný, i přes pečlivou přípravu to odhadoval "tak na osmdesát" (percentilových bodů). Výsledné úmístění jej pak velmi mile překvapilo a následný e-mail by ho určitě posadil na židli, kdyby už na ní u stolu (samozřejmě jídelního veganského) neseděl: Ze všech uchazečů ze Středočeského kraje, kteří splnili podmínky pro účast v soutěži (zkouška OSP plus jakákoli jedna další) byl Tomáš úplně nejlepší! V pátek 14. 6. 2019 tak mohl v pražském coworkingovém prostoru Opero převzít moc pěknou žlutou cedulku, jejíž barvy Raiffeisen bank nejsou náhodné :)

Tomášovi gratulujeme a přejeme mu mnoho úspěchů na jeho vysněné vysoké škole, kterou je Institut ekonomických studií FSV UK Praha. Jsme pyšní na to, že nejlepší účastník Národních srovnávacích zkoušek z celého Středočeského kraje vystudoval právě naše gymnázium :)


Poznámka pro budoucí maturanty: Více se o NSZ dozvíte zde: https://www.scio.cz/
Copyright 1833-2020 • GDPR • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
1.
DUB
Úřad práce (C4A, C4B)
3.
DUB
Úniková hra (O1)
7.
DUB
Okresní kolo MO (Z6, Z7, Z8)
8.
DUB
Maturitní písemná práce z CJL
9.
DUB
Velikonoční prázdniny
10.
DUB
Státní svátek
13.
DUB
Pondělí velikonoční
14.
DUB
Krajská přehlídka SOČ (Kutná Hora)
14.-17.
DUB
Přijímací zkoušky
15.
DUB
Preventivní přednáška "Nehodou to začíná" (C2A,C2B,C3A,C3B,O6,O7)
21.
DUB
Krajské kolo FO (kat. B, C, D)
30.
DUB
Maturitní písemná práce z cizích jazyků
1.
KVĚ
Svátek práce