Mgr. Martina Voříšková, 17. 06. 2019

Když vyhrajete soutěž, aniž víte, že soutěžíte :D

Národních srovnávacích zkoušek společnosti SCIO se každoročně účastní kolem 25 tisíc maturantů, a to samozřejmě včetně těch našich. Pěkný výsledek u zkoušek totiž kromě dobrého pocitu může přinést účastníkům také například automatické přijetí na vysokou školu či alespoň výhody u přijímacích zkoušek.

S tímto vědomím se na zkoušky přihlásil i Tomáš Fencl z letošní oktávy. Vybral si zkoušku Obecné studijní předpoklady a zkoušku Matematika. O tom, že existuje přidružená soutěž, neměl ani tušení! Z testování se vrátil poněkud rozladěný, i přes pečlivou přípravu to odhadoval "tak na osmdesát" (percentilových bodů). Výsledné úmístění jej pak velmi mile překvapilo a následný e-mail by ho určitě posadil na židli, kdyby už na ní u stolu (samozřejmě jídelního veganského) neseděl: Ze všech uchazečů ze Středočeského kraje, kteří splnili podmínky pro účast v soutěži (zkouška OSP plus jakákoli jedna další) byl Tomáš úplně nejlepší! V pátek 14. 6. 2019 tak mohl v pražském coworkingovém prostoru Opero převzít moc pěknou žlutou cedulku, jejíž barvy Raiffeisen bank nejsou náhodné :)

Tomášovi gratulujeme a přejeme mu mnoho úspěchů na jeho vysněné vysoké škole, kterou je Institut ekonomických studií FSV UK Praha. Jsme pyšní na to, že nejlepší účastník Národních srovnávacích zkoušek z celého Středočeského kraje vystudoval právě naše gymnázium :)


Poznámka pro budoucí maturanty: Více se o NSZ dozvíte zde: https://www.scio.cz/
Copyright 1833-2021 • GDPR • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
17.
ČVN
Futurent Praha (O4)
21.-23.
ČVN
Výlet O6
22.
ČVN
Exkurze - Stivice (O4)
23.
ČVN
Závěrečná klasifikační porada (14:00)