Mgr. Martina Voříšková, 17. 06. 2019

Když vyhrajete soutěž, aniž víte, že soutěžíte :D

Národních srovnávacích zkoušek společnosti SCIO se každoročně účastní kolem 25 tisíc maturantů, a to samozřejmě včetně těch našich. Pěkný výsledek u zkoušek totiž kromě dobrého pocitu může přinést účastníkům také například automatické přijetí na vysokou školu či alespoň výhody u přijímacích zkoušek.

S tímto vědomím se na zkoušky přihlásil i Tomáš Fencl z letošní oktávy. Vybral si zkoušku Obecné studijní předpoklady a zkoušku Matematika. O tom, že existuje přidružená soutěž, neměl ani tušení! Z testování se vrátil poněkud rozladěný, i přes pečlivou přípravu to odhadoval "tak na osmdesát" (percentilových bodů). Výsledné úmístění jej pak velmi mile překvapilo a následný e-mail by ho určitě posadil na židli, kdyby už na ní u stolu (samozřejmě jídelního veganského) neseděl: Ze všech uchazečů ze Středočeského kraje, kteří splnili podmínky pro účast v soutěži (zkouška OSP plus jakákoli jedna další) byl Tomáš úplně nejlepší! V pátek 14. 6. 2019 tak mohl v pražském coworkingovém prostoru Opero převzít moc pěknou žlutou cedulku, jejíž barvy Raiffeisen bank nejsou náhodné :)

Tomášovi gratulujeme a přejeme mu mnoho úspěchů na jeho vysněné vysoké škole, kterou je Institut ekonomických studií FSV UK Praha. Jsme pyšní na to, že nejlepší účastník Národních srovnávacích zkoušek z celého Středočeského kraje vystudoval právě naše gymnázium :)


Poznámka pro budoucí maturanty: Více se o NSZ dozvíte zde: https://www.scio.cz/
Copyright 1833-2019 • GDPR • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
19.
LIS
Veletrh vzdělávání
20.
LIS
Národní srovnávací zkoušky
21.
LIS
Dějepisná soutěž gymnázií v Chebu
26.
LIS
KMD: Misery (Studio Dva)
26.
LIS
ČNB a Národní muzeum (C3B)
26.
LIS
Olympiáda z dějepisu
27.
LIS
Den otevřených dveří GZWR (15:00 - 17:00)
29.
LIS
RP: Deadline pro čtvrtou konzultaci (O7, C3A, C3B)
29.
LIS
Exkurze do Drážďan (O5)
3.
PRO
Deadline pro podání přihlášky k MZ
6.
PRO
Charitativní pečení třídy O1
9.
PRO
Fyzika všemi smysly
13.
PRO
RP: Deadline pro odevzdání práce (O7, C3A, C3B)