Mgr. Martina Voříšková, 26. 06. 2019

Matematika v umění: O zlatém řezu, perspektivě či fraktálech


Že nejde matematika s uměním dohromady? To je veliký omyl! O tom se v pondělí 23. června 2019 přesvědčili naši (ještě stále) primáni. Závěr školního roku jim zpříjemnila zajímavá přednáška naší absolventky Anny Voříškové. Pro grafické nadšence máme dobrou zprávu: V nastávajícím školním roce bude po roční pauze opět otevřen grafický kroužek :)

Zbytek tohoto článku už necháme na studentech:

Ondřej Berti: Vůbec neumím kreslit, ale na této hodině jsem se naučil během několika minut nakreslit krásnou ulici. Netušil jsem, že matika jde tak dobře využít i v umění a že ji v umění používal i třeba Leonardo da Vinci.

Aneta Matoušková: Ráda si maluji. Přednáška pro mě byla inspirace. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco o perspektivě. Mám ráda matiku i umění a poznala jsem, že se oba tyto obory doplňují.

Dominik Bidrman: Umění v matematice se mi moc líbilo. Zaujala mě jedno-, dvou- a tříbodová perspektiva. Nevěděl jsem, že existuje zlatý řez. Je velice zajímavý.

Bára Čermáková: V prezentaci jsme měli puštěné video, z kterého se mi sice trochu motala hlava, ale bylo úchvatné (pozn.: jednalo se o dynamický 3D fraktál).

Tadeáš Peroutka: Pro mě to bylo inspirující, protože bych jednou chtěl vytvářet počítačové hry. Díky této přednášce jsem zjistil, co všechno je možné vytvořit. Dále jsem se naučil nakreslit ulici, která vypadá normálně :D


Fotogalerie zde

Copyright 1833-2020 • GDPR • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
30.
BŘE
KMD: Snímek 51 (Divadlo v Celetné)
31.
BŘE
Úřad práce (O8)
31.
BŘE
Krajské kolo MO kat. B a C
1.
DUB
Úřad práce (C4A, C4B)
3.
DUB
Úniková hra (O1)
7.
DUB
Okresní kolo MO (Z6, Z7, Z8)
8.
DUB
Maturitní písemná práce z CJL
9.
DUB
Velikonoční prázdniny
10.
DUB
Státní svátek
13.
DUB
Pondělí velikonoční
14.
DUB
Krajská přehlídka SOČ (Kutná Hora)
14.-17.
DUB
Přijímací zkoušky
15.
DUB
Preventivní přednáška "Nehodou to začíná" (C2A,C2B,C3A,C3B,O6,O7)
21.
DUB
Krajské kolo FO (kat. B, C, D)