Mgr. Renata Rédlová, 26. 06. 2019

Úřad práce na zkouškuSociální dávky, podpora v nezaměstnanosti, minimální mzda, životní minimum, Erasmus , ... všechna tato slova padala mezi druháky a v sextě v době projektového dne na Úřadu práce (28. 5., 4. 6., 11. 6.)

Naše návštěva začala netradičně - kdo z nás by rád vyplňoval formuláře - a teď jsme měli vyplnit žádost o přijetí do evidence Úřadu práce. Někteří z toho vůbec nebyli a na každou druhou kolonku se ptali. Pak se třídy rozdělily do skupin, které vzápětí vyrazily kamsi do útrob úřadu, aby se vrátily plné informací a dojmů. Téměř žádná skupina nezapomněla najít také předepsanou pracovní pozici v nabídce úřadu. Po návratu a krátké přestávce došlo k vzájemné výměně informací. Účelem bylo nejen vědět, kde se Úřad práce nachází, ale taky k čemu nám prakticky slouží, a navíc to byl takový pěkný závěr učiva ZSV orientovaný na pracovní právo.

Myslím, že se tam všem líbilo, ale doufejme, že zápis v evidenci nezaměstnaných nebude nikdo z našich druháků a sextánů nikdy potřebovat.

Také se sluší poděkovat všem, kteří pracují na Úřadu práce. Nejen, že nás seznámili s nejpodstatnějšími informacemi, ale taky s námi měli trpělivost, když někdo bloudil nebo pletl sdělená fakta.


Fotogalerie zdeCopyright 1833-2019 • GDPR • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
19.
LIS
Veletrh vzdělávání
20.
LIS
Národní srovnávací zkoušky
21.
LIS
Dějepisná soutěž gymnázií v Chebu
26.
LIS
KMD: Misery (Studio Dva)
26.
LIS
ČNB a Národní muzeum (C3B)
26.
LIS
Olympiáda z dějepisu
27.
LIS
Den otevřených dveří GZWR (15:00 - 17:00)
29.
LIS
RP: Deadline pro čtvrtou konzultaci (O7, C3A, C3B)
29.
LIS
Exkurze do Drážďan (O5)
3.
PRO
Deadline pro podání přihlášky k MZ
6.
PRO
Charitativní pečení třídy O1
9.
PRO
Fyzika všemi smysly
13.
PRO
RP: Deadline pro odevzdání práce (O7, C3A, C3B)