Mgr. Martina Voříšková, 08. 09. 2019

Adam Bretšnajder strávil šest dní v Space Camp Turkey! Chceš také?

Turecké vesmírné centrum SPACE CAMP nabídlo v právě uplynulém školním roce dvanácti českým dětem šestidenní stipendijní pobyt ve svém středisku. Konkurzním řízením zdárně prošel Adam Bretšnajder (nyní tercie - na fotografii stojí třetí zleva), který se chce s vámi podělit o tento mimořádný prázdninový zážitek a zároveň ty mladší z vás pozvat na Space Camp 2020 ;)

Toto léto jsem měl tu možnost strávit šest dní ve SPACE CAMPU v tureckém Izmiru. Moc se mi tam líbilo a byla to pro mě nová zkušenost. Komunita, vesmírné simulátory, vedoucí, prezentace, angličtina a ostatní jazyky. Bylo to velice zajímavé (proto jsem tam hlavně jel), takže jsem byl naprosto uchvácen..

Byli jsme rozděleni do pěti týmů a promícháni s různými národy. Dělali jsme různé věci, jako na příklad: přistávali s raketoplánem, stavěli rakety, simulovali jsme stav beztíže a mnoho dalšího. Byla to velká zábava. Moc hezky se tam o nás starali a bylo tam výtečné jídlo.

Mockrát děkuji SPACE CAMPU TURKEY za takhle úžasnou zkušenost, kterou jsem dostal jako dar (získal jsem jedno z dvanácti stipendií). Dále bych také chtěl poděkovat panu Kodyšovi a paní učitelce Kalistové, kteří vedou astronomický kroužek v Novém Strašec a díky kterým jsem se o SPACE CAMPU dozvěděl, městu Rakovník, které mi poskytlo upomínkové předměty pro členy mého týmu a Magistrátu hlavního města Prahy, který přispěl na letenky. Díky patří i panu Koňaříkovi ze SSPŠ Praha, který tam s námi dvanácti Čechy jel. Fotografie z pobytu naleznete ZDE.

Adam Bretšnajder, Rakovník, ČR


I na příští rok plánuje SPACE CAMP TURKEY poskytnout České republice dvanáct stipendijních pobytů pro děti od dvanácti do patnácti let. Takže neváhejte a přihlaste se na: spaceclub@ssps.cz
Copyright 1833-2020 • GDPR • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
19.-24.
LED
Lyžařský kurz (C2B a O6)
24.
LED
Setkání s europoslancem
24.
LED
Okresní kolo Fyzikální olympiády (kat. E a F)
27.
LED
KMD: Hraběnka (Divadlo Palace)
27.
LED
Olympiáda z biologie C,D
28.
LED
Školní kolo Matematické olympiády (kat. B a C)
29.
LED
Okresní kolo Matematické olympiády (kat. Z9)
30.
LED
Předávání pololetních vysvědčení
31.
LED
Pololetní prázdniny
7.
ÚNO
Maturitní ples O8
7.
ÚNO
Fyziklání (MFF UK)
9.-14.
ÚNO
Lyžařský kurz (C2A a O3)
10.
ÚNO
KMD: Heroes (Losers Cirque Company / Divadlo na Fidlovačce)
10.
ÚNO
Okresní kolo německé olympiády - kategorie III A (C1–C3, O5–O7)
12.
ÚNO
Okresní kolo německé olympiády - kategorie II B (tercie a kvarta)
19.
ÚNO
Obhajoby RP (O7, C3A, C3B)
21.
ÚNO
Maturitní ples C4A