Ing. Kamil Březina, 28. 11. 2019

Školní kolo Chemické olympiády

V 1. polovině listopadu proběhlo školní kolo Chemické olympiády kategorie A, kterého se zúčastnil Jiří Zelenka ze třídy C4A. V posledních minimálně 15 letech na naší škole v této nejvyšší kategorii nikdo nesoutěžil.

Jirka zvládl teoretickou domácí část členěnou na 4 oddíly, které se ztotožňují s hlavními chemickými obory – anorganická chemie, organická chemie, fyzikální chemie a biochemie. Skvěle obstál v praktické laboratorní části při kvalitativní i kvantitativní chemické analýze a poradil si i s 3. částí školního kola – kontrolním testem, který byl rovněž rozdělen na 4 zmíněné části. Celkový počet získaných bodů o mnoho překonal hranici nutnou pro úspěšného řešitele.

Kategorie A Chemické olympiády patří mezi nejobtížnější soutěže, se kterými se můžete setkat, dle Jirky je vůbec nejnáročnější ze všech. Naprostou většinu informací si musel samostatně vyhledat v různých tištěných i elektronických zdrojích, pomohly i konzultace ve škole, a osvojit si je. Běžné gymnaziální učivo chemie tvořilo jen malinkatý zlomek požadovaných znalostí, naprosto převládala vysokoškolská chemie, jak to bývá u této kategorie obvyklé, která je mnohem složitější. Ovšem ponořit se do takových hlubin krás chemie je zážitek vskutku úžasný, vzrušující a odměňující…

Jirko, děkujeme a budeme držet palce i počátkem prosince v krajském kole.
Copyright 1833-2019 • GDPR • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
12.
PRO
Florbal SŠ
12.
PRO
KMD Junior: Kvítek Mandragory
13.
PRO
RP: Deadline pro odevzdání práce (O7, C3A, C3B)
13.
PRO
Školní kolo Astronomické olympiády (2. vyuč. hodina ve 111)
18.
PRO
Vánoční besídka v LDN
19.
PRO
Běh pro Afriku
20.
PRO
Sami sobě
6.
LED
První školní den roku 2020