Mgr. Dalibor Blažek, 19. 12. 2019

Peklíčko s péefky

Ta chvíle, kdy bylo nutné vybrat z devadesáti sedmi žákovských návrhů ty vítězné, byla opět takovým malým peklíčkem. Z letošního ročníku školní soutěže o novoročenku školy vzešlo sice i dost prací průměrných až podprůměrných, ale také nezvyklé množství vynikajících návrhů. Nápady byly pestré a zpracování některých se dotýkalo profesionálního provedení.

Vítězný návrh zaujal svou jednoduchostí. Ovšem tou by se neměl případný kritik nechat zmást, protože tato jednoduchost je jen zdánlivá. Jeho autorka Nela Fraňková z C2A odvedla velký kus poctivé práce. Napřed velmi pečlivě fixami na papír nakreslila krásné dekorativní číslice složené z rostlinných motivů. Kreslila každou číslici zvlášť. Teprve pak je naskenovala a v počítači sekládala celkový návrh. Výsledkem je jemný dívčí motiv, který efektně reflektuje skutečnost, že Valné shromaždění OSN vyhlásilo přístí rok Mezinárodním rokem zdraví rostlin (International Year of Plant Health).

Dobrých návrhů bylo tolik, že hodnotící porota soutěže se rozhodla udělit vedle diplomů za první tři místa, ještě tři čestná uznání. Dalšími oceněnými jsou Eliška Žáková a Jan Vospálek z O1, Zuzana Blažková z O3, Klára Voříšková z O5 a Petra Fuksová z C1B.Copyright 1833-2020 • GDPR • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
19.-24.
LED
Lyžařský kurz (C2B a O6)
24.
LED
Setkání s europoslancem
24.
LED
Okresní kolo Fyzikální olympiády (kat. E a F)
27.
LED
KMD: Hraběnka (Divadlo Palace)
27.
LED
Olympiáda z biologie C,D
28.
LED
Školní kolo Matematické olympiády (kat. B a C)
29.
LED
Okresní kolo Matematické olympiády (kat. Z9)
30.
LED
Předávání pololetních vysvědčení
31.
LED
Pololetní prázdniny
7.
ÚNO
Maturitní ples O8
7.
ÚNO
Fyziklání (MFF UK)
9.-14.
ÚNO
Lyžařský kurz (C2A a O3)
10.
ÚNO
KMD: Heroes (Losers Cirque Company / Divadlo na Fidlovačce)
10.
ÚNO
Okresní kolo německé olympiády - kategorie III A (C1–C3, O5–O7)
12.
ÚNO
Okresní kolo německé olympiády - kategorie II B (tercie a kvarta)
19.
ÚNO
Obhajoby RP (O7, C3A, C3B)
21.
ÚNO
Maturitní ples C4A