KB FLORBAL CHALLENGE: Naše holky válí!

2. 2. 2020 | Mgr. Klára Kunftová

89k1xj4g9r_____2itmtemdrz-20200117-143712

Naše děvčata vyhrála okresní kolo a krajské finále byla velká výzva. Odehrálo se v Praze ve sportovní hale STODOLA Aréna Střešovice. Tohoto projektu, který je určený pro střední školy, se děvčata účastní poprvé. Vůbec jsme netušily, jaká herní úroveň nás čeká.

Děvčata jela s dobrou náladou a tahle parta dokázala, že jsou nejen kvalitní hráčky, ale hlavně prima holky, které se umějí navzájem podpořit. Turnaj vyhrály a postoupily do národního finále. Byl také volen All Stars Team složený ze 6 hráček. Nejlepší brankářkou se zcela zaslouženě stala Nikola Nosková, mezi třemi oceněnými útočnicemi byla Veronika Kosová, byly také oceněny dvě nejlepší obránkyně, mezi nimi naše Sára Krausová.

Pochvala patří celému týmu ve složení: V. KOSOVÁ, K. STUCHLÍKOVÁ, K. BAŠOVÁ, K. JIRKOVSKÁ, N. NOSKOVÁ, N. FÁBEROVÁ, B. SEKYROVÁ, L. HRABOVÁ, A. VRBOVÁ, S. KRAUSOVÁ, J. HRUŠKOVÁ a K. LAUBEROVÁ.

Děvčata postoupila do národního finále, které je rozděleno na dvě skupiny (Západ a Východ) a hraje se turnajovým způsobem ve dvou čtyřčlenných skupinách, do finále postupuje pouze vítěz skupiny Východ a vítěz skupiny Západ.

Naše děvčata čeká skupina Západ: Praha (1), Středočeský kraj (1), Jihočeský kraj (1), Plzeňský kraj (1), Karlovarský kraj (1), Ústecký kraj (1), Liberecký kraj (1), divoká karta (1).Velké finále se uskuteční v dubnu 2020 v 02 Aréně.