Mgr. Martina Voříšková, 01. 05. 2021

Když se kuchyň změní v laboratoř

Když je školní laborka nedobytná, nezbývá, než laboratoř vykouzlit z kuchyně, pokojíku, dvorku či dokonce garáže. Přesně tak to udělali naši primáni, kterým rozhodně pandemie vstup na gymnázium neulehčila. Maminky a tatínkové se proměnili v asistenty, sestřičky a bráškové v kameramany či fotografy, zasahovali i babičky a dědečkové. Všem jim patří dík za to, že byli našim mladým badatelům během distanční výuky nápomocni.

Všechno zlé je k něčemu dobré. Studenti se naučili samostatnosti, někteří se do zkoumání světa kolem sebe dokonce pustili daleko více, než po nich bylo v rámci výuky požadováno. 

Celá první nástěnka představuje dobrovolnou činnost primánů, od velikonočních hrátek s vajíčky, přes pokusy z online minikurzu "Žiju fyzikou" až po výstupy například z akce Jeden stream s fyzikou na MFF UK. Druhá nástěnka je pak výběrem z prací našich nejmladších studentů v rámci povinné výuky. Studenti se zveřejněním svých prací souhlasili, třeba vás také inspirují :)

Příští týden se po dlouhé době podíváme opět do školní laboratoře. Za práci v té domácí patří našim primánům veliká pochvala! :)

Vytvořeno pomocí služby Padlet

 


Vytvořeno pomocí služby Padlet


Copyright 1833-2021 • GDPR • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
24.-26.
KVĚ
Maturitní didaktické testy