Administrátor, 28. 12. 2016

Matěj Kalous: Zrušil jsem rande a začal pracovat na nápadu :)


Více jak stovka nápadů dorazila k porotcům soutěže Soutěž a podnikej! určené pro studenty středních škol, kteří mají zájem o inovativní řešení problémů a o založení svého vlastního podnikání třeba ještě na střední škole.

Matěj Kalous ze třídy C2A byl se svým projektem sítě úschoven vybrán mezi semifinalisty a v regionálním kole soutěže obsadil skvělé 3. místo. S Matějem vyšel na webu soutěže rozhovor, jehož autorkou je Martina Bořutová.

Ahoj, můžeš nám říct něco málo o sobě?
Ahoj, jsem Matěj Kalous, je mi 16 let a chodím do druháku na Gymnázium Zikmunda Wintera v Rakovníku. Mám rád sport, nejvíce cyklistiku pak pro někoho neznámý sport-koloběh a hraju fotbal. Jsem pohodový a společenský tvor, co nezkazí žádnou zábavu. Taky velice ambiciózní a soutěživý, ale hlavně si užívám života ať se děje cokoliv.

Co tě vedlo k přihlášení do soutěže? Máš jasnou vizi nebo se chceš jen něco naučit?
Už na začátku tohohle roku mě lákala myšlenka, která láká každého, být bohatý. Určitě to bylo i díky časopisu Forbes, který už nějaký ten pátek čtu. Když se objevila možnost zúčastnit se podnikatelské soutěže, kde se toho můžu spoustu naučit, tak jsem neváhal a přihlásil se. Takže mi spíše jde jen o to se něčemu přiučit. Uvidím jestli projekt samotný v budoucnu rozjedu.

Máš zkušenost s podobnými projekty?
Nemám, nikdy jsem nic podobného nedělal.

Mohl bys nám popsat svůj nápad a jak si na něj přišel?
Mým nápadem je vytvořit síť úschoven, kam by lidé mohli bezpečně a jednodušše ukládat svoje věci. Cílím tím hlavně na turisty, kterých projde Prahou ročně přes 6 milionů. Avšak doufám i v to, že se uživatelé najdou i v řadách místních. Soutěž jsem objevil poměrně pozdě, a tak jsem byl den před odevzdáním smířen s tím, že budu muset účast odložit na další ročník. Ale! Zdálo se mi o rande, které jsem měl následující den a byla to trošku noční můra, protože jsem měl na ramenou spoustu tašek a oblečení, přestože bylo vedro. Heureka! Kdyby byly úschovny, tak bych problém lehce vyřešil. Rande jsem zrušil a začal pracovat na nápadu.

Co od Soutěž a Podnikej očekáváš?
Uvedení do světa podnikání. Vlastně ani netuším co je potřeba k založení firmy. To a ještě mnohem víc se snad v soutěži naučím. Dále setkání s inspirativními lidmi, jak již úspěšnými podnikateli, tak s mými vrstevníky, kteří smýšlejí podobně jako já.

Kde bys chtěl být se svým projektem za rok v tuto dobu?
Koupat se v milionech jako kačer Skrblík. Ale reálně by mi stačilo, kdybych projekt rozjel v praxi, měl úspěch a správně vykročeno k prvnímu vydělanému milionu.

Děkujeme moc za rozhovor, chceš říct něco na závěr?
Já taky díky nejen za rozhovor, ale i možnost být součástí tohoto skvělého projektu. Přeji všem ostatním soutěžícím hodně zdaru při práci na projektu!


Autor: Martina Bořutová
Zdroj: http://soutezapodnikej.cz/matej-kalous-rozjizdi-sit-uschoven/FOTOGALERIE

Soutěž a podnikej


 Copyright 1833-2018 • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
23.-24.
DUB
Republikové finále ve florbale SŠ
24.
DUB
Krajská přehlídka SOČ
24.
DUB
Pohár Josefa Masopusta
25.
DUB
Klasifikační porada pro 4. ročníky
25.
DUB
Krajské kolo FO (kat. B, C, D)
27.
DUB
Poslední zvonění
30.
DUB
Ředitelské volno
7.
KVĚ
Ředitelské volno