Administrátor, 04. 01. 2017

Working Holiday

V úterý 13. prosince se v aule gymnázia uskutečnila přednáška „Working Holiday“ bývalého studenta gymnázia Mgr. Jakuba Jaroše, který v současné době přednáší kartografii na Přírodovědecké fakultě UK Praha.

Cílem přednášky bylo představit nám jeho několikaměsíční pobyt s přítelkyní v Kanadě a následné putování po Severní Americe. Možnost strávit takovou dobu v Kanadě měli díky programu Working Holiday, který poskytuje občanům ČR ve věku 18-35 kanadská víza na jeden rok. Během tohoto roku můžete cestovat, pracovat a také až 6 měsíců studovat.

Po představení tohoto programu nám Jakub Jaroš vyprávěl o jejich příjezdu do Kanady. Získání práce v Kanadě prý bylo neuvěřitelně jednoduché a po prozrazení hodinového platu několikanásobně zvýšil pozornost všech posluchačů. Zdálo se, že někteří mají o své budoucnosti po maturitě jasno. V průběhu 5 měsíců byli schopni vydělat dostatek peněz, aby mohli procestovat část Severní Ameriky a navštívit některá opravdu zajímavá místa, jako je například Havaj či Yosemitský národní park.

Fotografie, které pořídil, byly naprosto dech beroucí a dost možná se našlo pár lidí, kteří si pomalu pod lavicí začali vyplňovat žádost o vízum. Kromě pohledu na nádhernou a jedinečnou krajinu nás přednáška obohatila i o spoustu zajímavých a užitečných informací například o životním stylu a charakteru tamějších lidí. Občasný doplňující vtipný komentář byl třešničkou na už tak skvělém dortu.

Celá přednáška byla fantastická a nabídka Working Holiday se ukázala jako opravdu lákavá. Udržet na dvě hodiny pozornost plné auly studentů není nic jednoduchého, ale v tomto případě to nebyl žádný problém.

J. Kubička (student C4B)Copyright 1833-2018 • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
28.
KVĚ
Neviditelná výstava (C3A))
29.
KVĚ
Zdravotní školení (O6)
29.
KVĚ
Chemická konference s Přírodovědeckou fakultou
29.
KVĚ
Okresní kolo Pythagoriády
30.
KVĚ
Náhradní termín obhajob ročníkových prací (C3A, C3B, O7)
30.
KVĚ
Předávání maturitních vysvědčení
31.
KVĚ
Deadline pro druhé konzultace ročníkových prací (C2A, C2B, O6)
31.
KVĚ
Národní park České Švýcarsko (C3AB)
5.
ČVN
Hrdličkovo muzeum (CŠ
5.
ČVN
Hrdličkovo muzeum (C3B)
6.-8.
ČVN
Krušné hory (C3A)
7.
ČVN
Karlštejnsko (C2B, O5)
13.
ČVN
Schůzky rodičů budoucích prvních ročníků
25.
ČVN
Závěrečná klasifikační porada (14:00)
27.
ČVN
Kostelec (C2A, C3A)