Mgr. Martina Voříšková, 30. 04. 2017

Trojnásobný úspěch v krajském kole Astronomické olympiády!

Více jak 8000 soutěžících z celé České republiky se letos zapojilo do řešení úloh Astronomické olympiády, mezi nimi samozřejmě i několik našich studentů. Zatímco školního kola olympiády se zhostilo úspěšně veliké procento z nich, jen ti nejlepší nevzdali úlohy kola krajského. Prokousat se online testem, zpracovat astronomické pozorování či vyřešit několik početních astronomických úloh nebylo určitě jednoduché. O to větší radost máme z výsledků:

Radek Jirásek ze třídy C1B obsadil v kategorii CD krajského kola Astronomické olympiády třetí místo, Emma Kodyšová z tercie byla v kategorii EF dokonce druhá a Blanka Vaněčková z primy skončila v kategorii GH na šestém místě. I to je krásné umístění, vždyť v každé z kategoriií EF a GH startovalo přes 60 soutěžících!

Zbývá dodat, že jednotlivé kategorie jsou vždy společné pro dva ročníky a všichni tři naši soutěžící byli letos věkově znevýhodněni. O to víc se těšíme na příště, kdy budou naše o rok zkušenější želízka v ohni soutěžit ve stejných kategoriích jako letos :)

Blance, Emmě i Radkovi blahopřejeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci našeho gymnázia. SRPDŠ při GZWR děkujeme za finanční zajištění odměn.

 Copyright 1833-2018 • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
14.
PRO
Deadline pro odevzdání ročníkové práce (O7, C3AB)
18.
PRO
Exkurze do Muzea hygieny (O3)
18.
PRO
Planeta Země (10:45 - 12:25)
19.
PRO
Exkurze Praha (O4)
19.
PRO
Vánoce s fyzikou na FEL ČVUT
21.
PRO
Sami sobě
24.
PRO
Štědrý den
25.
PRO
První svátek vánoční
26.
PRO
Druhý svátek vánoční
1.
LED
Nový rok
3.
LED
První školní den v novém roce