Mgr. Romana Parkmanová, 04. 06. 2017

Za zvířátky kolem světa - environmentální projekt s MŠ V Hradbách

V rámci podpory environmentální výchovy a oslavy dětského dne připravili studenti kvarty pod vedením Kristýny Kůsové z O7 projekt pro děti z MŠ V Hradbách v Rakovníku, který nazvali „Za zvířátky kolem světa“. Vzhledem k tomu, že rok 2017 byl organizací OSN vyhlášen Mezinárodním rokem udržitelného cestovního ruchu, rozhodla se kvarta podniknout s dětmi výlet na jednotlivé světadíly a seznámit je se zvířecími druhy, s nimiž by se mohly děti v daném místě potkat.

Velká cesta začala na malé rodinné farmě v Evropě, kde se děti setkaly s domácími zvířaty. Zde se dozvěděly základní informace o chovu králíků, slepic, ale také prasat a koní. Dokonce se mohly na koních i projet.

Další zastávkou byla Afrika a nezapomenutelné safari. Sloni, zebry, nosorožci nebo žirafy. Kdo z nich běhá nejrychleji? Proč to nevyzkoušet? A tak si všichni zkusili běhat jako stádo slonů.

Po sportovním výkonu v tropických teplotách si aktéři zasloužili malé ochlazení, proto následoval přesun na Antarktidu za tučňáky a tuleni. I zde čekal děti těžký úkol – pomoci tučňákům přenést jejich vajíčka na správné místo.

Po Antarktidě zavítali cestovatelé do Jižní Ameriky zachránit deštné lesy pro orangutany, popovídat si s papoušky, a pak už následoval přesun do Asie. Trocha klidu neuškodí. Panda velká všechny o tom přesvědčí. Jak vypadá? Čím se živí? Kolik kusů pandy velké je na světě? Na všechny tyto otázky zde našly děti odpověď.

Poslední zastávkou dlouhé cesty byla Austrálie. Dvouhlavé zvíře? To existuje? Ne. To jenom malý klokan vykukuje z kapsy klokaní samičky. Na tomto kontinentě se děti setkaly ještě s jedním typickým živočichem, koalou medvídkovitým. Tady je ale čekal úkol nejtěžší. Být naprosto potichu a malého koalu nerušit. Vše ale zvládly na jedničku.

Jedničky si však zaslouží i kvarta, která se příprav zhostila velmi zodpovědně, a tak díky jejich nadšení a také aktivní spolupráci s výtvarným kroužkem připravili studenti akci, na kterou budou děti z mateřské školky dlouho vzpomínat. Děkuji celému organizačnímu týmu: Kristýně Kůsové, Mgr. Honsové, Mgr. Blažkovi a třídě O4.

R. Parkmanová


FOTOGALERIE

Za zvířátky kolem světa
Copyright 1833-2019 • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
17.
LED
Prezenční část krajského kola AO kat. AB
17.
LED
Okresní kolo olympiády DEJ
18.
LED
Videokonference Francie, Švédsko, SRN, GZWR (9:00 - 10:00; třída NEJ/Beu O6)
20.-25.
LED
Lyžařský kurz C2A, C2B
23.
LED
Krajské kolo FO kat. A
23.
LED
Okresní kolo olympiády ANJ O1-O4
24.
LED
KMD: Otec (Divadlo Rokoko)
28.
LED
Okresní kolo olympiády CJL SŠ
29.
LED
Okresní kolo olympiády CJL ZŠ
29.
LED
Školní kolo olympiády v NEJ kategorie I B (8:00 - 10:00)
29.
LED
Školní kolo olympiády v NEJ kategorie II B (10:00 - 12:00)
29.
LED
Školní kolo Matematické olympiády kat. B, C
30.
LED
Okresní kolo olympiády MAT Z9
30.
LED
školní kolo olympiády v ANJ kategorie SŠ
30.
LED
Školní kolo olympiády v NEJ kategorie III B (8:00 - 10:00)
1.
ÚNO
Maturitní ples C4A
1.
ÚNO
Pololetní prázdniny
5.
ÚNO
Okresní kolo olympiády v NEJ kategorie III B (8:00 - 12:00)
6.
ÚNO
Okresní kolo olympiády v NEJ kategorie II B (8:00 - 12:00)
8.
ÚNO
Maturitní ples O8
10.-15.
ÚNO
Lyžařský kurz O6, O3
11.
ÚNO
Okresní kolo olympiády ANJ SŠ
15.
ÚNO
Maturitní ples C4B