Administrátor, 25. 11. 2019

Cesta ke svobodě v režii studentů GZW

 
 

Hodina ruského jazyka, spartakiáda nebo hudba 80. let. Nejen tímto si naši studenti připomněli 30. výročí sametové revoluce. Projektový den, do kterého se zapojila celá škola, nabídl ve čtvrtek 14. 11. mnoho obrazů předlistopadové éry. Dopoledne navštívilo akci nemálo školních skupin napříč rakovnickými školami. Odpolední čas byl určen veřejnosti, která příležitost připomenout si události a atmosféru nedávné historie využila se zájmem, jenž předčil očekávání. Návštěvníci si mohli vyzkoušet přepisování samizdatových textů na stroji, oficiální i neoficiální směňování bonů, na své si přišli při výrobě mávátek i ti nejmenší. Během celého dne byla ke zhlédnutí také zajímavá výstava starých televizorů ze soukromé sbírky Lukáše Gayera. Akce byla nejen nostalgickým připomenutím a demonstrací doby minulé, ale také zrcadlem jednotlivých krůčků na nelehké cestě ke svobodě.

"Moc děkujeme za projektový den k výročí sametové revoluce. Pro naše děti to byl opravdu zážitek, protože se mohly aktivně zapojit a ne se jen dívat. Skvělá práce." (Za kolektiv 1. ZŠ Rakovník Pavla Pešková)

"Děkuji studentům a jejich učitelům za organizaci projektového dne. Dobrý nápad a jeho originální zpracování, zapojení studentů i celková atmosféra na škole si zaslouží uznání. Návrat do doby naštěstí minulé na dvě hodiny byl fajn, ale na delší dobu už raději ne :)" (Milena Křikavová, vedoucí Knihovny Rakovník a Infocentra Rakovník)

"Smekám. Bylo to fakt skvělé. Skvěle připravené a moc důležité. Jen škoda, že pro veřejnost jen dvě hodiny... byl bych klidně déle." (Jan Mudra, člen zastupitelstva města Rakovník)

"Děkuji všem, kteří mi pomáhali s instalací výstavky ve školní knihovně. Paní ředitelce naší školy, studentům, profesorům i dalším zaměstnancům pak za účast na výstavě. (Ivana Janecká, školní knihovna)

"Moc se mi to líbilo a nejvíc tuzex a řízek." (z návštěvní knihy)

 


Více fotografií v galerii
Copyright 1833-2019 • GDPR • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
12.
PRO
Florbal SŠ
12.
PRO
KMD Junior: Kvítek Mandragory
13.
PRO
RP: Deadline pro odevzdání práce (O7, C3A, C3B)
13.
PRO
Školní kolo Astronomické olympiády (2. vyuč. hodina ve 111)
18.
PRO
Vánoční besídka v LDN
19.
PRO
Běh pro Afriku
20.
PRO
Sami sobě
6.
LED
První školní den roku 2020