PaedDr. Jitka Knorová, 07. 01. 2020

Vítěz třetí největší ekonomické ceny na světě mezi námi

V předvánočním čase, kdy už  pracovní morálka vázne, je ideální čas na vybočení z běžné každodenní rutiny. Pro čtvrté ročníky se jím stala neformální přednáška Martina Kábrta, teprve šestadvacetiletého ekonomického konzultanta, který se svým týmem  uspěl v IPPR Economics Prize. Jejím cílem je  hledat  nejlepší nápady pro nastartování udržitelného ekonomického růstu ve Velké Británii. Tato cena je skutečně mimořádná. Vyšší ocenění získávají jen výherci Nobelovy ceny za ekonomii a Wolfsonovy ekonomické ceny. 

Příjemně strávené dvě hodiny Martin vyplnil nejprve povídáním o svých studijních časech, tady v Čechách i v Anglii, ve druhé části představil společnou práci jeho týmu, se kterou vyhráli již zmíněné ocenění. Bylo  milé, že suchopárná fakta dokázal předestřít jednoduchým a čitelným způsobem i pro laiky nepolíbené ekonomickým vzděláním. Své vystoupení okořenil mnoha úsměvnými historkami, například o tom, jak nevyhrál konkurs na studentskou brigádu, která spočívala v doplňování papíru do kopírek, nebo jak při natáčení vysílacího šotu pro Českou televizi musel předstírat, že hovoří do telefonu, aby bylo jasné, že jde o byznys, zároveň se muselo čekat, až okolo projede typický červený autobus, aby bylo jasné, že je to v Londýně.


Martin Kábrt se svým týmem (na fotce zcela vlevo)


Více informací  na:

https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/2865710-tym-vedeny-cechem-pripravil-recept-pro-britske-hospodarstvi-ziskal-za-nej

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/mlady-cesky-ekonom-vyhral-prestizni-britskou-cenu-75756


 Jitka Knorová a Jana SukováCopyright 1833-2020 • GDPR • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
18.
ÚNO
Volejbal - krajské kolo SŠ
19.
ÚNO
Obhajoby RP (O7, C3A, C3B)
19.
ÚNO
Zkrácené vyučování (do 11:30)
19.
ÚNO
Halový fotbal SŠ
21.
ÚNO
Maturitní ples C4A
21.
ÚNO
KMD JUNIOR: Evžen Oněgin (Divadlo ABC)
24.
ÚNO
Olympiáda v ANJ pro SŠ
25.
ÚNO
TEP faktor (O3)
28.
ÚNO
Maturitní ples C4B
28.
ÚNO
Poslanecká sněmovna (C2A)
28.
ÚNO
Olympiáda z chemie
2.-6.
BŘE
Jarní prázdniny
17.
BŘE
Workshop Paměť národa (O1)