PaedDr. Jitka Knorová, 07. 01. 2020

Vítěz třetí největší ekonomické ceny na světě mezi námi

V předvánočním čase, kdy už  pracovní morálka vázne, je ideální čas na vybočení z běžné každodenní rutiny. Pro čtvrté ročníky se jím stala neformální přednáška Martina Kábrta, teprve šestadvacetiletého ekonomického konzultanta, který se svým týmem  uspěl v IPPR Economics Prize. Jejím cílem je  hledat  nejlepší nápady pro nastartování udržitelného ekonomického růstu ve Velké Británii. Tato cena je skutečně mimořádná. Vyšší ocenění získávají jen výherci Nobelovy ceny za ekonomii a Wolfsonovy ekonomické ceny. 

Příjemně strávené dvě hodiny Martin vyplnil nejprve povídáním o svých studijních časech, tady v Čechách i v Anglii, ve druhé části představil společnou práci jeho týmu, se kterou vyhráli již zmíněné ocenění. Bylo  milé, že suchopárná fakta dokázal předestřít jednoduchým a čitelným způsobem i pro laiky nepolíbené ekonomickým vzděláním. Své vystoupení okořenil mnoha úsměvnými historkami, například o tom, jak nevyhrál konkurs na studentskou brigádu, která spočívala v doplňování papíru do kopírek, nebo jak při natáčení vysílacího šotu pro Českou televizi musel předstírat, že hovoří do telefonu, aby bylo jasné, že jde o byznys, zároveň se muselo čekat, až okolo projede typický červený autobus, aby bylo jasné, že je to v Londýně.


Martin Kábrt se svým týmem (na fotce zcela vlevo)


Více informací  na:

https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/2865710-tym-vedeny-cechem-pripravil-recept-pro-britske-hospodarstvi-ziskal-za-nej

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/mlady-cesky-ekonom-vyhral-prestizni-britskou-cenu-75756


 Jitka Knorová a Jana SukováCopyright 1833-2020 • GDPR • Design: GZWR • Tým GZWR

Kalendář akcí
30.
BŘE
KMD: Snímek 51 (Divadlo v Celetné)
31.
BŘE
Úřad práce (O8)
31.
BŘE
Krajské kolo MO kat. B a C
1.
DUB
Úřad práce (C4A, C4B)
3.
DUB
Úniková hra (O1)
7.
DUB
Okresní kolo MO (Z6, Z7, Z8)
8.
DUB
Maturitní písemná práce z CJL
9.
DUB
Velikonoční prázdniny
10.
DUB
Státní svátek
13.
DUB
Pondělí velikonoční
14.
DUB
Krajská přehlídka SOČ (Kutná Hora)
14.-17.
DUB
Přijímací zkoušky
15.
DUB
Preventivní přednáška "Nehodou to začíná" (C2A,C2B,C3A,C3B,O6,O7)
21.
DUB
Krajské kolo FO (kat. B, C, D)