Výsledky OK Matematické olympiády v kategorii Z6, Z7 a Z8

14. 4. 2021 | Mgr. Táňa Holubová

grv3855p2z_____xyfcmxtptw-matematika

Dne 31. 3. 2021 se konalo okresní kolo Matematické olympiády v kategoriích odpovídajících nižšímu stupni gymnázia. Vzhledem k epidemiologické situaci probíhala soutěž distanční formou. Našim soutěžícím se opravdu dařilo. Předvedli všem, že jsou velmi zdatnými počtáři. Výsledky hovoří jasně.

V kategorie Z6 si zasoutěžilo celkem 19 žáků. Naši školu zastupovali 2 soutěžící z O1 – Václav Hadrbolec a Adéla Čadilová. Oba dva se stali úspěšnými řešiteli okresního kola. Vaškovi Hadrbolcovi se dokonce podařilo obsadit 1. – 4. místo. O prvenství se musel podělit s dalšími třemi soutěžícími, všichni totiž získali stejný počet bodů.

Kategorie Z7 se zúčastnilo celkem 23 žáků. Naši školu reprezentovalo 5 soutěžících z O2 – Jan Vospálek, Metoděj Svoboda, Nella Němcová, Jakub Kratochvíl a Jonáš Přibyl.  Všichni jmenovaní dosáhli hodnocení - úspěšný řešitel okresního kola. Jan Vospálek si vybojoval 1. místo. V těsném závěsu za ním byl Metoděj Svoboda, který získal 2. – 3. místo.

V kategorii Z8 si srovnávalo své matematické vědomosti celkem 15 žáků. Naši školu zastupovalo 5 soutěžících z O3 – Jakub Učík, Petr Liška, Adéla Endrštová, Vít Lochovský a Ondřej Berti. Nejlepších výkonů dosáhli žáci Jakub Učík a Petr Liška. Oba dva jsou úspěšnými řešiteli okresního kola. Jakub Učík dosáhl v kategorii na příčku nejvyšší, obsadil 1. – 3. místo.

Gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy!