Úspěšní řešitelé okresního kola Pythagoriády

20. 12. 2021 | Mgr. Táňa Holubová

86cng36egs_____Obr_Pythagoriada2021

Dne 8. prosince 2021 proběhlo na naší škole okresní kolo Pythagoriády. Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci proběhla soutěž elektronickou formou bez nutnosti osobního setkávání žáků z různých škol. I ostatní soutěžící z okresu zůstávali ve své domovské škole. A jak se našim studentům v okresním kole dařilo?

kategorii 6. ročník soutěžilo celkem 35 žáků, z toho naši školu reprezentovalo 12 soutěžících z O1 – Fischer Jakub, Metzová Elen, Neumajerová Aneta, Knappová Michaela, Přibylová Nela, Polák Šimon, Kánská Barbora, Veselá Kristýna, Zázvorková Marie, Steinbachová Anežka, Janečková Tereza a Matoušková Monika. Krásné 1. – 2. místo se podařilo obsadit Jakubovi Fischerovi.

kategorii 7. ročník soutěžilo celkem 9 žáků, z toho naši školu reprezentovali 3 soutěžící z O2 – Hadrbolec Václav, To Hoai Duc a Tesařová Veronika.  V této kategorii jsme měli dva úspěšné řešitele. Zasloužil se o to Václav Hadrbolec, který za svůj výkon získal 1. – 3. místo, a Duc Hoai To, který obsadil 4. – 5. místo

kategorii 8. ročník soutěžilo celkem 29 žáků, z toho naši školu reprezentovalo 9 soutěžících z O3 – Seidl Adam, Lišková Kateřina, Vospálek Jan, Šváchová Emma, Němcová Nella, Rezková Gabriela, Sorrosa Arrata Anna Valentina, Vojta Matěj a Ryjáčková Alžběta. V této kategorii jsme měli tři úspěšné řešitele. Adam Seidl si vybojoval 2. místo, Kateřina Lišková získala 3. místo a Jan Vospálek obsadil 4. místo.

kategorii 9. ročník soutěžilo celkem 18 žáků, z toho naši školu reprezentovali 4 soutěžící - Svoboda Metoděj z O3, Učík Jakub, Fischerová Julie a Endrštová Adéla z O4. Metoděj Svoboda získal nejvyšší možný počet bodů a obsadil tak příčku nejvyšší, tedy 1. místo. Nutno podotknout, že Metoděj soutěžil na vlastní přání ve vyšší kategorii, než která mu odpovídala věkem. Dalším úspěšným řešitelem je Jakub Učík, který se umístil na pěkném 2. – 3. místě.

Všem zúčastněným studentům děkujeme za reprezentaci naší školy a úspěšným řešitelům blahopřejeme k jejich vynikajícím výkonům.