Naši studenti v krajském kole Matematické olympiády kategorie C

12. 5. 2022 | Mgr. Táňa Holubová

0sqt9jzpli_____IMG_20220512_104743

V letošním školním roce byli z naší školy pozváni do krajského kola Matematické olympiády kategorie C čtyři studenti – Metoděj Svoboda (O3), Adam Bretšnajder (O5), Oliver Kodyš (O5) a David Majer (C1A). Celkem se do krajského kola s našimi reprezentanty probojovalo dalších 20 studentů z celého kraje. Adam Bretšnajder se bohužel nemohl krajského kola účastnit.

Soutěž proběhla 5. dubna 2022 na Gymnáziu Christiana Dopplera v Praze. Účast v této kategorii je čtyřhodinovým bojem se čtyřmi zapeklitými matematickými úlohami, kde se každý účastník pokusí nad těmito úlohami ve stanoveném čase zvítězit.

Naši studenti si vedli velmi dobře. Metoděj Svoboda dosáhl na třetí nejlepší bodový výsledek, Oliver Kodyš vybojoval podle počtu bodů čtvrté a David Majer šesté místo.

Studentům blahopřejeme k pěknému umístění v soutěži a děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy.