ERASMUSDAYS

13. 10. 2022 | Mgr. Olga Beulakkerová

l42nogp4oc_____Erasmus

Tři dny oslav programu ERASMUS+ se staly výzvou i pro naše gymnázium. V loňském školním roce jsme se stali příjemcem grantu z programu ERASMUS+ a tím i součástí evropské komunity. Realizovali jsme úspěšný projekt „Společně v Evropě“. Jednou z aktivit našeho projektu byla i tvůrčí dílna LAND ART. Proto jsme se rozhodli přiblížit tuto aktivitu ostatním v rámci oslav ERASMUSDAYS a uspořádali jsme workshop pro žáky tercie.

LAND ART - efekt vznešenosti v přírodě

13. října opustili žáci tercie na tři hodiny školní lavice a vydali se do přírody věnovat se pohybu a tvůrčí kreativitě. Z přírodních materiálů vytvářeli v malých skupinkách obrazy s nejrůznější tematikou.
Z této tvůrčí činnosti vznikla malá fotogalerie.Jedna skupina pracovala s materiálem, který našla v lokalitě, ovšem, který do přírody nepatří a dostal se tam necitlivým zásahem člověka. Vznikl monument s názvem Homonidi, jenž hrají prší.A jaké prožitky během tvůrčí činnosti v symbióze s přírodou žáky provázely?
Legrace, námaha, zábava, adrenalin, kreativita, spolupráce, radost, sblížení, volnost a plnost duše.

Na přírodní obrazy můžete natrefit při procházce parkem v Jamce, dokud nepodlehnou přírodním živlům, větru a dešti, případně zubu času.