Úspěšné okresní kolo Pythagoriády

28. 11. 2022 | Mgr. Táňa Holubová

9tsmau7yj4_____pyth

Dne 23. listopadu 2022 se konalo na 2. základní škole v Rakovníku okresní kolo Pythagoriády, kterého se zúčastnilo celkem devadesát soutěžících, mezi nimiž byli též žáci našeho osmiletého gymnázia.

Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích. Naši školu reprezentovalo 9 žáků ze třídy O1 – Tadeáš Němec, Linda Iblová, Alžběta Endlová, Tereza Cedzová, Jakub Havránek, Anna Stieberová, Hoai Tuan To, Matěj Křižák, Jakub Bláha, 8 žáků ze třídy O2 – Jakub Fischer, Šimon Polák, Elen Metzová, Anna Kovrzová, Michaela Knappová, Brigita Hanke, Aneta Neumannová, Lucie Šilerová, 1 žák ze třídy O3 – To Hoai Duc a 4 žáci ze třídy O4 – Metoděj Svoboda, Kateřina Lišková, Gabriela Rezková a Justina Hanke. A jak se našim žákům v okresním kole dařilo?

V kategorii 6. ročník získal krásné 1. místo Tadeáš Němec, 2. místo Linda Iblová a 3. místo Alžběta Endlová.
V kategorii 7. ročník obsadil 1. místo Jakub Fischer.
V kategorii 8. ročník vybojoval 2. místo To Hoai Duc.
V kategorii 9. ročník nezklamal svým výkonem Metoděj Svoboda, který získal nejvyšší možný počet bodů a obsadil tak příčku nejvyšší, tedy 1. místo. Dále se podařilo obsadit 2. místo Kateřině Liškové a 3. místo Gabriele Rezkové.

Děkujeme všem našim studentům za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho dalších úspěchů v matematice.