Metoděj opět zabodoval v krajském kole MO

6. 5. 2024 | Mgr. Táňa Holubová

.

wgqev9tkmi_____mo547

Dne 9. dubna 2024 proběhlo v Praze na Gymnáziu Christiana Dopplera krajské kolo Matematické olympiády kategorie C a B. Účastníci řešili během čtyř hodin čtyři matematické úlohy. Porovnat si své matematické vědomosti a dovednosti přišlo celkem 55 soutěžících z celého Středočeského kraje, z toho 38 studentů soutěžilo v kategorii C a 17 studentů v kategorii B. Naši školu zastupovali čtyři studenti, Linda Hnátková ze třídy C1B, Kateřina Lišková a Metoděj Svoboda ze třídy O5 a Jakub Učík ze třídy O6. Metoději se podařilo v kategorii B obsadit příčku nejvyšší, získal krásné 1. – 2. místo. Ze všech soutěžících v kategorii byl nejmladší, protože řešil úlohy vyšší kategorie, než mu věkově náležela. Ostatní naši studenti sice nedosáhli na medaile, ale jejich umístění je třeba ocenit, protože soutěž v těchto kategoriích je již náročná. Katka s Lindou se ve své kategorii C staly úspěšnými řešitelkami.

Všem našim soutěžícím děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a věříme, že získané zkušenosti uplatní i v dalších ročnících této tradiční matematické soutěže.