Okresní sportovní olympiáda ZŠ

13. 6. 2014 | Mgr. Klára Kunftová

o9htoydv2w_____tartan-track-2678544_1280

Sportovní olympiáda se již tradičně konala v areálu 3.ZŠ v Rakovníku. Tato soutěž je určena žákům základních škol. Soutěží jednotlivci v různých atletických disciplínách. Letošní atletické klání se uskutečnilo za velmi teplého počasí, což bylo pro závodníky velice náročné.

Studenti gymnázia prokázali velkou bojovnost a podařilo se jim získat 4 medaile.

Kategorie mladší žákyně

V kategorii mladších žákyň Alena Jeriová postoupila do finále ve skoku dalekém a v běhu na 60 m. Umístila se na krásném 4.m v běhu na 60 m /8,5s/ a také ve skoku dalekém s výkonem 398 cm. Také Kateřina Bašová skončila na smolném 4.m. v běhu na  600 m /2:01,0 s/. Kátě se také podařilo postoupit do finále ve skoku dalekém, kde obsadila 7.místo s výkonem 391 cm. Lucie Parkmanová školu reprezentovala v běhu na  60m /12.m./ a v hodu míčkem /11.m./

Kategorie starší žákyně

V této kategorii nás reprezentovala pouze Klára Dykastová, která ve velké konkurenci v běhu na 60 m obsadila 8.místo s časem 8,9 s ve skoku vysokém skončila na 7.místě s výkonem 130 cm.

Kategorie mladší žáci

Velkým úspěchem je 1.místo Martina Bendy v hodu míčkem /54,8 m/ a 2.místo Tomáše Picherta ve skoku vysokém /150 cm/. Tomáš také závodil ve skoku dalekém /10.m./

Matyáš Maňur překvapivě vybojoval 2.místo ve skoku dalekém s výkonem 466 cm. Tomáš Krieger postoupil do finále v běhu na 60 m a skončil na  4.m. s časem 8,2 s. Za skutečně velmi náročných podmínek pro běžce doběhl na 11.místě v běhu na 1000 m.V této kategorii nás také reprezentovali: Michal Vaňata - hod míčkem /15.m./, běh 1000 m /6.m./, Jakub Klíma – běh 60m /13.m./ Štafeta ve složení Krieger, Vaňata, Klíma, Pichert skončila na 4.místě. V této kategorii se chlapcům dařilo nejlépe !

Kategorie starších žáků

Nejlépe se dařilo Ondřeji Vejmělkovi, který ve velice kvalitním finále skončil na 5.místě  s časem 7,7 s. Chlapci ve složení Vejmělek, Palivec, Urban, Přibyl skončili na 3.místě ve štafetě 4 X 60 m s časem 31,0 s.

Dále nás také reprezentovali : Jan Špaček – skok vysoký /5.m./, Filip Dolanský- skok daleký / 8.m./, Jan Urban – skok daleký /13.m./, běh 1500 m /6.m./, Martin Holava – vrh koulí /12.m./, Petr Palivec- 60m /11.m./, Lukáš Přibyl – běh 1500 m/11.m./