Okresní kolo ZŠ v halové kopané

24. 11. 2014 | Mgr. Ervín Dux

6ot24cs2kj_____75-79149884162752062049506342490316412537054799210319

Dne 20.11. 2014 se tým studentů našeho gymnázia zúčastnil okresního kola ZŠ v halové kopané, které se konalo ve Sportovní hale TJ Rakovník.

1. GZW x ZŠ Nové Strašecí (3:0)
První zápas se začal vyvíjet slibně již na začátku, kdy padly 2 rychlé góly z kopaček M. Vostrého a A. Andrta. Soupeř se vzápětí vzpamatoval a začal nepříjemně ostřelovat naši svatyni. Z tlaku soupeře byla naštěstí jen třikrát nastřelená tyč brankové konstrukce. Postupně však náš tým převzal zpět kontrolu nad zápasem, přičemž vše vyvrcholilo parádní brankou O. Šperla po průniku obranou soupeře.
Branky: Vostrý , Andrt, Šperl

2. GZW x ZŠ Slabce (5:2)
Střelecké žně zažil náš tým v druhém zápase proti ZŠ Slabce. Už ve 4. minutě skóroval prudkou střelou A. Andrt. Krátce na to se podařilo J. Špačkovi šikovnou kličkou obejít soupeře a technickou střelou úspěšně zakončit. Gól na 3:0 zařídil po výborné souhře našich útočníků ve vápně opět A. Andrt. V 10. minutě přišel faul na našeho útočníka v brankovišti soupeře a byla odpískána penalta. Tu s přehledem proměnil do třetice A. Andrt, čímž zaznamenal v tomto zápase hattrick. Konečný výsledek zápasu upravil M. Vostrý po přesně křižné přihrávce od J. Klímy.
Branky: Andrt 3x, Špaček 1x, Vostrý 1x

3. GZW x ZŠ Kounov (4:1)
I přes pomalejší tempo v úvodu se nám i tentokrát podařilo nad soupeřem zvítězit, a to tříbrankovým rozdílem. Soupeř naštěstí nedokázal využít ve svůj prospěch několika našich zaváhání, a tak zápas skončil výsledkem 4:1 pro náš tým.
Branky: Loder, Andrt, Šperl,Vostrý

4. GZW x 2. ZŠ Rakovník (1:1)
V posledním zápase jsme nastoupili proti nejsilnějšímu soupeři skupiny. Hned v první minutě jsme soupeře zaskočili rychlou střelou od mantinelu. Krátce na to ale soupeř vyrovnal. Odehráli jsme zápas plný tvrdých osobních soubojů, s řadou šancí na obou stranách. Ani jednomu týmu se ale nepodařilo upravit skóre ve svůj prospěch, a tak utkání skončilo remízou 1:1.
Branky: Loder

Celkovým výkonem jsme si zajistili postup do okresního finále, které se hrálo o den později, a kde se nám podařilo vybojovat pěkné 3. místo. Gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy!

Sestava: Andrt, Vostrý, Fencl, Niezgoda, Vlček, Klíma, Loder, Šperl, Lopour