CORNY – Středoškolský atletický pohár 2014

22. 9. 2014 | Mgr. Klára Kunftová

157m2az1w1_____td7gmmlh6d-p1210212

Atletický pohár se již tradičně konal v areálu 3. ZŠ v Rakovníku. Pořadatelem byl DDM Rakovník ve spolupráci s MOA Rakovník. Tato soutěž je určena studentům středních škol a soutěží se v družstvech. Studenti přišli změřit své síly v lehkoatletických disciplínách.

Studentky GZWR ve složení S. Kleknerová, M. Železná, H. Sechterová, N. Trešlová, S. Paterová, K. Wittlerová vybojovaly krásné 2.místo. MOA Rakovník obsadila 1.místo a naše atletky získaly pouze o 367 bodů méně. Velkou oporou družstva byla S. Kleknerová /skok daleký – 440 cm, vrh koulí – 10,10 m/. Sára v obou disciplínách podala nejlepší výkony ze všech děvčat. Nutno vyzdvihnout i výkon M. Železné v běhu na 60 m /8,7 s/ a H. Sechterové ve skoku vysokém /138 cm/. Celé družstvo děvčat prokázalo velkou bojovnost.

V kategorii chlapců byly výkony velice vyrovnané a ještě před poslední disciplínou nebylo rozhodnuto. Naši chlapci bojovali, ale bohužel se jim nepodařilo obhájit loňské vítězství. Družstvo ve složení K. Zikmund, D. Vopat, P. Družecký, L. Brabec, D. Kopřiva., Z. Linc, Š. Polan, J. Peterka, M. Duchek, P. Hovorka obsadilo 3.místo s minimálním odstupem. Na druhou SPŠ Rakovník jim chybělo pouhých 167 bodů a na první SOU Nové Strašecí 165 bodů. Velkou oporou byl K. Zikmund /skok daleký - 550 cm, 100 m - 11,7 s /. V obou disciplínách byl mezi chlapci nejlepší. Výborný výkon podal i L. Brabec ve skoku vysokém /170 cm/ a 400 m /58,0 s/, P. Družecký ve skoku dalekém /550 cm/ a D. Vopat na 1500 m /4:49,0 s/.

Všem studentům  gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy !!!!!!!!!!